Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Bohater z Estonii

  Bohater z Estonii

  Tadeusz Moćkun

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Estoński kierowca, ryzykując własnym życiem, nie dopuścił do zmiażdżenia samochodu osobowego, w którym jechały trzy osoby.
  Dzięki temu, że prowadzony przez niego tir zjechał do rowu, nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.
  Środa, godz. 7.10, droga krajowa nr 8 Budzisko-Warszawa. Miejscowość Jasionowo, na granicy gmin Suwałki i Szypliszki. Załadowany szkłem samochodowym tir z estońską rejestracją kilkanaście minut wcześniej przekroczył przejście drogowe w Budzisku. Przed siedzącym za kierownicą Urmasem Liblikiem daleka droga do Belgii.
  - Jechałem za ciężarówką z litewską rejestracją - opowiada. - Widziałem, jak Litwin wyprzedzał małe, czerwone auto osobowe. On skończył manewr i ja zacząłem wyprzedzanie. Byłem już na drugim pasie, niemal zrównałem się z osobówką, kiedy...
  Wówczas prowadząca fiata 126 p 33-letnia Ewa O., nagle postanowiła skręcić w lewo.Nie oglądając się za siebie, zrobiła ruch kierownicą i uderzyła w prawe koło rozpędzonej ciężarówki.
  - Wiedziałem, że zderzenia nie da się już uniknąć - opowiada Estończyk. - Nacisnąłem hamulec, odbiłem w lewo. Widziałem, że jedynym miejscem, do którego mogę uciec jest przydrożny rów. Nie przypuszczałem tylko, że jest aż tak głęboki. Nie miałem innego wyjścia. Zaryzykowałem i wygrałem. Wygraliśmy - poprawia się - bo ani mnie, ani kobiecie i dzieciom nic się nie stało.
  Ten manewr sprawił, że maluch nie wpadł pod tira, a tylko odbił się do niego. Fiat 126 p spadł na dach i stanął na kołach. Jadąca w nim kobieta i dwoje dzieci o własnych siłach opuścili auto. Kilka minut później trafili do szpitala, skąd po badaniach zostali zwolnieni do domu. Na drodze pozostał tylko Liblik i zabezpieczający miejsce policjanci.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama