Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Chcą Sistars

  (ira)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Mieszkańcy mogą mieć wpływ na kształtowanie życia kulturalnego w mieście.
  Urząd Miejski zaprasza do współpracy. Każdy suwalczanin może przysłać swoją propozycję do kalendarza imprez na przyszły rok. Z naszej minisondy wynika, że najchętniej mieszkańcy posłuchaliby duetu "Sistars", Kasi Kowalskiej, Kayah, Moniki Brodki, a także legendy polskiego rocka, "Maanamu".
  Pomijamy ogromne zainteresowanie muzyką disco polo. Do zespołów o dyskusyjnym poziomie, ale niekwestionowanej sławie należy grupa "Ich Troje". Lider potrafi sprzedać się jak nikt inny. I dało się to odczuć podczas rozmów z młodzieżą.
  Na szczęście nie brakuje też nad Czarną Hańczą ludzi młodych i wymagających. Ci najczęściej wymieniają nazwę duetu "Sistars", który śpiewa żeńską odmianę hip-hopu na najwyższym poziomie.
  - Mogłabym słuchać ich bez końca - mówi Agnieszka Marcinkiewicz z Suwałk.
  Dużą estymą cieszy się w Suwałkach Kayah, która szerszą publiczność zdobyła piosenkami do muzyki Bregovica. Emocje budzi też liryczna Kasia Kowalską, diaboliczna i bulwersująca Agnieszka Chylińska, która w swoich utworach daje upust nienawiści do nauczycieli, a także Edyta Górnik. Mimo, że pozostaje trochę na uboczu show biznesu. Suwalczanie pamiętają też o Anicie Lipnickiej.
  W Suwałkach mile widziany byłby Kazik Staszewski, a także "uwielbiająca ludzkość" grupa "Raz, dwa, trzy", będąca symbolem piosenki studenckiej. Fani muzyki chętnie zobaczyliby na żywo "Pidżamę Porno" wraz z antyra- sistowskim hymnem polskiej młodzieży, "Budkę Suflera", "Brygadę Kryzys" oraz panie Krystynę Prońko i Marylę Rodowicz. Mieszkańcy miasta chętnie wybraliby się też na koncert grupy "Maanam".
  - Ich czas jeszcze nie przeminął - uważa suwalczanin Andrzej Wasilewski.
  Przedstawiciele władz nie ujawniają na razie, na co będzie miasto stać w przyszłym roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama