Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zapłaci za gaz

  Zapłaci za gaz

  (tom)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Osiem lat więzienia grozi Łukaszowi M., który w czerwcu sprowadził na mieszkańców Suwałk olbrzymie niebezpieczeństwo.
  Pro-kuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej głośnej sprawie.
  3 czerwca we wczesnych godzinach rannych w powietrze mogło wylecieć pół miasta. Samochód marki Hyundai pojawił się na stacji paliwowej znajdującej się przy ul. Mickiewicza. Do dystrybutora auto podjechało od strony, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu. Hyundai zahaczył o wystający z ziemi zawór gazowy. Kierowca próbował wyjechać. Zawór został zniszczony.
  Gaz zaczął się ulatniać. W ciągu minuty do atmosfery przedostawało się 100 litrów substancji. Do wybuchu mogło dojść w każdej chwili. Policja ewakuowała kilkuset okolicznych mieszkańców. Eksplozja groziła praktycznie całemu centrum. Gaz przedostał się bowiem do studzienek kanalizacyjnych. Sprawna i szybka akcja strażaków, policjantów i służb miejskich uchroniła miasto przed nieszczęściem.
  24-letni Łukasz M., suwalczanin, kierowca hyundaia, był pijany. Alkomat wykazał 2,1 prom.
  M., który próbował uciec z miejsca zdarzenia, przyznał się do winy. Został oskarżony o sprowadzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach, a także - o prowadzenie samochodu po pijanemu. Biegły z zakresu pożarnictwa, do którego o opinię zwróciła się prokuratura, nie miał wątpliwości, że nawet najmniejsza iskra mogła doprowadzić do eksplozji.
  Łukasz M. pozostaje na wolności. W czerwcu sąd, mimo wniosku prokuratury, nie znalazł podstaw do tymczasowego aresztowania uznając, iż pijany kierowca działał... nieświadomie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama