Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Ewa Sznejder

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Słupy na środku chodnika, rozgrzebana cała ulica, hydranty na drogach wjazdowych, a robotnika nie uświadczysz - wylicza zdenerwowany Bogdan Włodkowski, mieszkaniec jednego z domów przy ul. Poznańskiej. - Tak ma wyglądać jedna z ważniejszych inwestycji w mieście? To zwykła niedbałość! Ul. Poznańska łączy trasę wylotową z Łomży w kierunku Ostrołęki i drugą, w kierunku Warszawy. Przecina dzielnicę przemysłową miasta oraz osiedle domów jednorodzinnych. Jej modernizacja rozpoczęła się trzy tygodnie temu. Zarówno przedsiębiorcy, jak i właściciele domów, boleśnie odczuwają utrudnienia związane z remontem.
  - Przez ten czas położono zaledwie 500 metrów krawężników, a przecież rozkopana jest cała ulica - żalą się mieszkańcy. - W ten sposób te roboty nigdy się nie skończą!
  Prace cały czas nadzorują inspektorzy z Urzędu Miasta, którzy nie rozumieją tych obaw.
  - Wykonawca ma czas do końca października przyszłego roku - podkreśla Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. - Trudno pilnować każdego pracownika wykonawcy.
  Mieszkańców jednak, równie mocno jak wolne tempo remontu, niepokoi brak kompleksowego opracowania prac.
  Słupy telefoniczne zostały wymienione z drewnianych na betonowe, ale nie zmieniły lokalizacji, tzn. stoją na środku położonego w ub. roku chodnika. Przy niezabudowanych posesjach pojawiły się hydranty, ale w miejscu gdzie właściciele planowali wjazdy.
  - Każdy wiedział, że w ratuszu są wyłożone projekty do wglądu - odpiera zarzuty Łukasz Czech. - Mieszkańcy mogli zgłosić swoje uwagi, zanim rozpoczęto prace. Teraz jest za późno.
  Czech twierdzi, że samorząd nie ma możliwości wynegocjowania z właścicielem słupów (Telekomunikacja Polska i Rejon Energetyczny) ich przeniesienia. A za nie swoje mienie nie zamierza płacić.
  Przebudowa Poznańskiej to wstęp do poprowadzenia tą trasą nitki łączącej obwodnicę Łomży z drogą na Ostrołękę.Tylko w tym roku z funduszy unijnych i kasy miasta pójdzie na to ponad 6 mln zł. W przypadku inwestycji w centrum Łomży samorząd za każdym razem maksymalnie skracał wyznaczony czas robót i dbał o ich kompleksowy charakter.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama