Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Mniej ryzyka

  (ola)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Augustowscy policjanci kontrolują wszystkie autokary, opuszczające miasto.
  Robią to na prośbę organizatorów wycieczek, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.
  Codziennie do komendy wpływa kilkanaście zgłoszeń. Tylko w minionym tygodniu sprawdzono stan techniczny 30 pojazdów.
  Nie ma dnia, by policjanci nie odebrali telefonu z prośbą o uważne i fachowe przyjrzenie się stanowi technicznemu autokaru, mającego zawieźć dzieci na wycieczkę lub pielgrzymkę.
  Krzysztof Grabek, naczelnik augustowskiej drogówki, mówi, że na kontrole policjanci wyjeżdżają nawet pięć razy dziennie. A to, jak twierdzi, bardzo dużo. Do niedawna bowiem w miesiącu było zaledwie kilka takich inspekcji.
  - Teraz za to telefony urywają się od rana do nocy - wyjaśnia. - Dzwonią dyrektorzy szkół, przedszkoli i wszyscy proszą o sprawdzenie pojazdów wiozących dzieci. Wszyscy mają w pamięci tragedię w Jeżewie.
  I choć pracy przez to jest dużo więcej, funkcjonariusze z ochotą wypełniają obowiązki. Wierzą bowiem, że dzięki temu zmniejszy się liczba wypadków. Skrupulatnie kontrolują więc stan techniczny każdego wyruszającego w trasę autokaru, trzeźwość jego kierowcy oraz czas jego pracy. Dotychczasowe kontrole nie wykazały żadnych uchybień.
  - Autokary są sprawne, a kierowcy doświadczeni i ostrożni - mówi Grabek. - Nie mamy się do czego przyczepić. A to bardzo dobra wiadomość. Najwyraźniej firmy przewozowe przestały lekceważyć swoje obowiązki. Miejmy nadzieję, że tak będzie już zawsze.
  Mimo to policjanci zachęcają do informowania o każdej wyprawie. Sprawdzane będą też autobusy przejeżdżające przez miasto.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama