Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  ask

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Projekt uchwały o zwolnieniach podatkowych dla inwestujących w Kolnie został podważony przez skarbnika i prawnika Urzędu Miasta. Dlatego radni nie przyjęli wczoraj uchwały. Autor projektu, radny Zbigniew Twarowski nie krył rozczarowania.
  Projekt ulg podatkowych został przedstawiony przez radnego Twarowskiego, poparła go też komisja rozwoju gospodarczego. Zakłada on, że każdy, kto w ramach działalności produkcyjnej lub usługowej utworzy w Kolnie nowe miejsca pracy, będzie mógł liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Zwolnienie miałoby przysługiwać od 2006 roku, przez - w zależności od liczby utworzonych miejsc pracy - rok do pięciu lat. Zwolnienie takie mógłby uzyskać ktoś, kto utworzyłby choćby trzy nowe miejsca pracy.
  - To pierwsza uchwała, która wskazuje na to, że nasze miasto promuje działalność gospodarczą i chce przyciągnąć inwestorów - przekonywał Twarowski. - Podobne rozwiązania obowiązują m.in. w Białymstoku i Poznaniu.
  Zdaniem pracowników Urzędu Miasta, uchwała w takim kształcie zostałaby uchylona.
  - Ta uchwała nie chroni interesu miasta - uważa skarbnik Urzędu Miasta.
  Autor projektu przekonywał, że racja jest po jego stronie. Był zdumiony, że wątpliwości pojawiły się dopiero na sesji, choć dokument złożył znacznie wcześniej. Sporu nie udało się rozstrzygnąć. Radni powrócą do dyskusji na kolejnej sesji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama