KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Taki sobie "Format"

  Taki sobie "Format"

  (wys)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Niesprawne hamulce i zużyte bieżniki na oponach - samochód w takim stanie miał wieźć suwalskie nauczycielki do Warszawy.
  - Nic takiego się nie stało - uważa przewoźnik.
  Wyprawę do stolicy zorganizowały sobie pracownice Przedszkola nr 4 w Suwałkach. - Chciałyśmy pójść do muzeum, teatru i kina - opowiadają.
  W połowie września, w suwalskim Biurze Turystyki Aktywnej "Format" zarezerwowały busa. Właściciel firmy Stanisław Nalewajko zażądał za usługę dwóch cen. Auto z jednym kierowcą miało kosztować 750 złotych, z dwoma - 800 złotych. Nauczycielki wybrały tę drugą opcję uznając, że będzie bezpieczniej.
  Wyjazd był zaplanowany na minioną sobotę. Przed godziną szóstą bus przyjechał na pierwsze miejsce zbiórki, na osiedlu Północ.
  - Większość koleżanek czekała przed budynkiem przedszkola - opowiadają. - Już w drodze po nie zauważyłyśmy, że kierowca ma problemy z kluczykiem do stacyjki, w aucie nie domykały się też drzwi.
  Panie poprosiły policję, aby sprawdziła stan techniczny samochodu. Wyniki kontroli były zatrważające. Bus miał niesprawne hamulce, "łyse" opony i pękniętą przednią szybę. Na dodatek kierowca nie potrafił włączyć świateł przeciwmgielnych.
  - Samochód nie nadawał się do jazdy - mówi Krzysztof Kapusta, oficer prasowy suwalskiej policji. - Przy obecnych warunkach pogodowych, kiedy wieczorami opada wilgotna mgła, zużyte opony stanowią duże zagrożenie. A braku hamulców chyba nie muszę komentować. Zatrzymaliśmy dowód rejestracyjny pojazdu.
  Kierowca busa powiadomił o tym właściciela biura, który bezradnie rozłożył ręce.
  - Powiedział nam, że nie ma samochodu zastępczego i może nas tylko przeprosić - opowiadają nauczycielki. - Byłyśmy załamane. Miałyśmy przecież opłacone bilety do teatru i kina. Nie wiedziałyśmy, co robić.
  Panie zaczęły szukać znajomych, którzy mają znajomości w firmach przewozowych. Wykonały mnóstwo telefonów. Po ponad dwóch godzinach udało się załatwić transport - busa z PKS. Do stolicy zajechały po południu i musiały zrezygnować z części zaplanowanych atrakcji.
  W poniedziałek zaczęły regulować rachunki i wtedy okazało się, że koszty wycieczki są o 400 złotych wyższe, niż planowały. O tyle więcej miały zapłacić za zastępczego busa.
  - Dla nas to duża kwota - skarżą się. - Zwróciłyśmy się do właściciela biura "Format" z prośbą, aby pokrył tę różnicę. Ostatecznie, to z jego winy doszło do zamieszania. Sądziłyśmy, że takiego zachowania wymaga zwykła przyzwoitość. W odpowiedzi usłyszałyśmy, że przyzwoitość to nakazuje powiadomić właściciela autokaru o zamiarze wzywania policji.
  - Dodał jeszcze, że gdyby o tym wiedział, to dałby inne auto - denerwuje się jedna z kobiet.
  Stanisław Nalewajko, właściciel "Formatu", nie poczuwa się do winy.
  - Te panie od początku zachowywały się dziwnie - opowiada. - A to samochód się nie podoba, a to znowu koło. A wszystko można było szybko naprawić i jechać dalej - Nalewajko twierdzi, że próbował załatwiać samochód zastępczy, ale panie zrobiły to szybciej.
  - Wybrały najdroższego przewoźnika - uważa. - Dlaczego miałbym za to płacić?
  Na pytanie, jak mógł zlecić wyjazd tak niesprawnym autem, tylko powtarza:
  - To było jakieś niedopatrzenie.
  Teresa Mazur, rzecznik konsumenta, poinformowała nas, że tego typu spory należy rozstrzygać na drodze postępowania sądowego. Niewykluczone, że taki będzie finał.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo