Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Kolejny podejrzany w sądowej aferze

  Kolejny podejrzany w sądowej aferze

  (yes)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Władysławowi H., znanemu suwalskiemu adwokatowi, postawiono zarzuty powoływania się na wpływy w sądzie oraz usiłowania bezprawnego pozbawienia wolności.
  O drugie z przestępstw podejrzani są również dwaj synowie mecenasa: 22-letni Szymon, student prawa oraz Jakub, 17-letni licealista. Śledztwo przejęła Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku.
  - Całą trójkę dołączyliśmy do grona kilkunastu osób podejrzanych o udział w tak zwanej suwalskiej aferze korupcyjnej - informuje Janusz Kordulski, rzecznik białostockiej Prokuratury Apelacyjnej. Jego zdaniem, przypuszczalnie Centralne Biuro Śledcze przejmie od suwalskiej policji prowadzenie dalszych czynności.
  W czwartek po południu w prokuraturze trwały przesłuchania podejrzanych.
  Nie udało się nam ustalić, czy przyznają się do popełnienia zarzucanych im czynów. Do momentu zamknięcia tego wydania "Gazety" nie było też wiadomo, czy prokuratura zamierza wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie kogokolwiek z tej trójki.
  - Decyzje zapadną dopiero po zakończeniu przesłuchań - wyjaśniał J. Kordulski.
  O sprawie Władysława H. obszernie informowaliśmy w czwartek. Adwokat dzień wcześniej został ok. 19.30 zatrzymany na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Witosa w Suwałkach. Policjanci zwrócili uwagę na grupkę kłócących i szarpiących się ze sobą osób. Dwaj młodzi mężczyźni byli uzbrojeni w kij baseballowy i metalową rurkę.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama