KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Za wąska Browarna

  Za wąska Browarna

  Anna Zarazińska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Nasza ulica od lat miała być wyremontowana, wreszcie miało to nastąpić, ale projekt został zmieniony i nie poprawi trudnej sytuacji na Browarnej - skarży się Danuta Rafałowska z Łomży. - Zmieniliśmy go, ponieważ nie udało nam się wykupić gruntów, na których mieliśmy przeprowadzić prace - argumentuje wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński.
  Pierwszy projekt modernizacji skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Poznańskiej i Browarnej zakładał m.in. poszerzenie wjazdu na Browarną.
  - Kierowcy, który chce wyjechać na Wojska Polskiego po pierwsze bardzo trudno włączyć się do ruchu, a po drugie ma ograniczoną widoczność - tłumaczy Rafałowska, która jest właścicielką firmy zajmującej się przetwórstwem mięsnym, położonej właśnie przy Browarnej. - Jeśli rondo zostanie wybudowane według nowego projektu, sytuacja kierowców nadal będzie bardzo trudna. Wydaje mi się, że skoro coś się zmienia, to powinna być to zmiana na lepsze. W tym wypadku modernizacja nic nie usprawni.
  Jak twierdzi wiceprezydent Sroczyński, projekt został zmieniony m.in. dlatego, że w trakcie dokonywania wycen budynków okazało się, że mieszka w nich kilkanaście osób.
  - Musielibyśmy zapewnić im inne mieszkania, a takowymi nie dysponujemy. Po drugie właściciele nie zgodzili się na proponowane im wstępne ceny wykupu - tłumaczy Sroczyński.
  - To nieprawda. Nikt z nami nie rozmawiał o cenie - zaprzecza Monika Rafałowska, współwłaścicielka jednego z budynków przy Browarnej.
  - Dysponujemy protokołami z rozmów między Moniką, Tadeuszem i Andrzejem Rafałowskimi a urzędnikami dotyczącymi wykupu gruntów - ucina Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miasta. - Przeprowadzone one były 17 i 19 lutego oraz 1 marca 2004 roku.
  Browarna jest główną drogą prowadzącą do centrum miasta z dużego osiedla domków jednorodzinnych. Skrzyżowanie należy do najbardziej kolizyjnych miejsc w mieście. Wyjazd z Browarnej na Wojska Polskiego jest wąski, a przejście dla pieszych niebezpieczne, ponieważ budynki stojące przy zbiegu ulic ograniczają widoczność. Od początku roku zdarzyło się tam pięć poważnych wypadków.
  - Bardzo często dochodzi tam do potrąceń pieszych - potwierdza sierż. sztab. Piotr Góralczyk. - W tym roku zginął tu pieszy potrącony przez TIR-a. Cieszymy się, że rondo powstanie, bo spowolni ruch na Wojska Polskiego i poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.
  Browarna zostanie zmodernizowana, dopiero wtedy, kiedy miastu uda się wykupić grunty.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo