Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Za wąska Browarna

  Za wąska Browarna

  Anna Zarazińska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Nasza ulica od lat miała być wyremontowana, wreszcie miało to nastąpić, ale projekt został zmieniony i nie poprawi trudnej sytuacji na Browarnej - skarży się Danuta Rafałowska z Łomży. - Zmieniliśmy go, ponieważ nie udało nam się wykupić gruntów, na których mieliśmy przeprowadzić prace - argumentuje wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński.
  Pierwszy projekt modernizacji skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Poznańskiej i Browarnej zakładał m.in. poszerzenie wjazdu na Browarną.
  - Kierowcy, który chce wyjechać na Wojska Polskiego po pierwsze bardzo trudno włączyć się do ruchu, a po drugie ma ograniczoną widoczność - tłumaczy Rafałowska, która jest właścicielką firmy zajmującej się przetwórstwem mięsnym, położonej właśnie przy Browarnej. - Jeśli rondo zostanie wybudowane według nowego projektu, sytuacja kierowców nadal będzie bardzo trudna. Wydaje mi się, że skoro coś się zmienia, to powinna być to zmiana na lepsze. W tym wypadku modernizacja nic nie usprawni.
  Jak twierdzi wiceprezydent Sroczyński, projekt został zmieniony m.in. dlatego, że w trakcie dokonywania wycen budynków okazało się, że mieszka w nich kilkanaście osób.
  - Musielibyśmy zapewnić im inne mieszkania, a takowymi nie dysponujemy. Po drugie właściciele nie zgodzili się na proponowane im wstępne ceny wykupu - tłumaczy Sroczyński.
  - To nieprawda. Nikt z nami nie rozmawiał o cenie - zaprzecza Monika Rafałowska, współwłaścicielka jednego z budynków przy Browarnej.
  - Dysponujemy protokołami z rozmów między Moniką, Tadeuszem i Andrzejem Rafałowskimi a urzędnikami dotyczącymi wykupu gruntów - ucina Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miasta. - Przeprowadzone one były 17 i 19 lutego oraz 1 marca 2004 roku.
  Browarna jest główną drogą prowadzącą do centrum miasta z dużego osiedla domków jednorodzinnych. Skrzyżowanie należy do najbardziej kolizyjnych miejsc w mieście. Wyjazd z Browarnej na Wojska Polskiego jest wąski, a przejście dla pieszych niebezpieczne, ponieważ budynki stojące przy zbiegu ulic ograniczają widoczność. Od początku roku zdarzyło się tam pięć poważnych wypadków.
  - Bardzo często dochodzi tam do potrąceń pieszych - potwierdza sierż. sztab. Piotr Góralczyk. - W tym roku zginął tu pieszy potrącony przez TIR-a. Cieszymy się, że rondo powstanie, bo spowolni ruch na Wojska Polskiego i poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.
  Browarna zostanie zmodernizowana, dopiero wtedy, kiedy miastu uda się wykupić grunty.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama