Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Milczący oprawca

  Milczący oprawca

  (yes)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Wczoraj nie rozpoczął się kolejny proces Aleksandra O.
  Białostocki literat, odsiadujący karę czterech i pół roku wiezienia, został wprawdzie dowieziony z aresztu, ale okazało się, że jest chory.
  - Od trzech tygodni mam zapalenie krtani i ucha - tłumaczył 82-letni autor "Było to nad Czarną Hańczą". Twierdził, że w tej sytuacji nie może uczestniczyć w rozprawie. Oskarżonego zbadał lekarz. Sąd zdecydował się na odroczenie procesu do 14 listopada.
  Tym razem prokurator z Instytutu Pamięci Narodowej postawił Aleksandrowi O., byłemu szefowi tzw.
  sekcji do zwalczania bandytyzmu w suwalskim Powiatowym Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego, cztery zarzuty. Podobnie, jak w poprzednim postępowaniu, dotyczą one znęcania się nad osobami podejrzanymi o przynależność do antykomunistycznego podziemia i wymuszania zeznań.
  Aleksander O., eskortowany przez policjantów, na sali rozpraw pojawił się z efektowną białą brodą, której nie miał wcześniej.
  - To jest zbrodniarz! Jeśli sąd pozwoliłby, to zabiłbym go na miejscu - emocje poniosły świadka, 77-letniego Stanisława Wysockiego.
  Na korytarzu chętnie opowiadał o dramacie swoim i najbliższych w 1946 roku. Twierdził, że głównym winowajcą był właśnie późniejszy literat.
  - Mieszkaliśmy w Jeglińcu koło Krasnopola. Daty nie pamiętam, ale do domu wpadli ubowcy. Zachowywali się jak najgorsi bandyci. Wszystkich pod ścianę, strzelanie na postrach, wyzwiska i groźby - opowiada.
  Grupą dowodził Aleksander O. Kolbą pistoletu tłukł po głowie Bronisława Wysockiego, ojca świadka.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama