Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zamiast Buczka

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Radni z klubu PiS proponują, aby zmienić nazwę ulicy Mariana Buczka na Edwarda Szczepanika.
  Pogrzeb ostatniego premiera rządu londyńskiego odbędzie się w Suwałkach 12 listopada.
  Szczegóły tej uroczystości zostały już ustalone z rodziną zmarłego, który, jak wiadomo, urodził się w Suwałkach i był Honorowym Obywatelem Miasta.
  Prof. Szczepanik będzie miał dwa pogrzeby. Pierwszy w podlondyńskim Lewes, gdzie mieszkał, drugi w Suwałkach. Prochy ostatniego premiera spoczną na obu cmentarzach. Szczepanik będzie miał więc dwa groby. Londyński pogrzeb zaplanowano na czwartek.
  Tymczasem radni z opozycyjnego klubu PiS wystąpili wczoraj z projektem uchwały o nazwaniu jednej z suwalskich ulic imieniem zmarłego.
  - Sądzę, że nasza inicjatywa spotka się z powszechnym poparciem - uważa Jarosław Schabieński, szef klubu radnych. - Taka osoba nie może być patronem jakiejś osiedlowej uliczki. Dlatego od razu wskazaliśmy konkretną lokalizację.
  Marian Buczek to "bohater" czasów PRL. W wielu miastach już dawno przestał być patronem ulic. Suwałki są jednym z nielicznych miast, gdzie "przetrwał".
  Marek Buczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego twierdzi, że prezydent jest za odpowiednim uhonorowaniem zmarłego. Do tej pory mowa była o ulicy (ale bez konkretnych wskazań) oraz o specjalnym funduszu stypendialnym dla najlepszych uczniów.
  - W sprawie nadawania nazw ulic ostateczną decyzję podejmuje rada - przypomina Buczyński.
  Na razie nie wiadomo, kiedy radni zajmą się rozpatrzeniem wniosku PiS.

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama