Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Będzie wielka feta

  Będzie wielka feta

  (ola)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ustawienie kolumny króla Zygmunta Augusta, koncerty, wystawy - to tylko niektóre propozycje obchodów 450-lecia Augustowa.
  Autorami koncepcji są augustowianie. Władze zaproponowały bowiem, by włączyli się w organizowanie tego najważniejszego w dziejach miasta jubileuszu.
  Rok 2007 upłynie w Augustowie pod znakiem hucznych zabaw i uroczystości. Wtedy to bowiem przypada 450. rocznica powstania miasta. A taki jubileusz, jak twierdzi burmistrz Leszek Cieślik, wart jest upamiętnienia.
  - Korzenie Augustowa sięgają złotego wieku polskiej państwowości związanej z panowaniem wielkiej dynastii Jagiellonów - tłumaczy. - Dlatego to historyczne wydarzenie chcemy świętować przez całe 12 miesięcy.
  Zdając sobie sprawę, że rocznica jest świętem wszystkich augustowian, władze miasta zaproponowały ludziom, by pomogli im w przygotowaniu fety. Opracowane zostały specjalne kupony (drukowane na łamach lokalnych gazet), na których należy wpisywać koncepcje. Formularze powinny trafić do magistratu.
  - I trafiają - zapewnia burmistrz Leszek Cieślik. - Komisja podzielona na cztery zespoły: historyczny, kulturalny, sportowy i promocyjny, gromadzi je i opiniuje. Wybrać zamierzamy te najciekawsze.
  Poproszony o uchylenie rąbka tajemnicy i podanie, jakie pomysły są godne realizacji, uśmiecha się.
  - To tajemnica - wyjaśnia. - Gdybym zdradził szczegóły, nie byłoby niespodzianki. A liczymy na element zaskoczenia.
  "Przyciskany do muru" wyznaje w końcu, że rozważany jest pomysł ustawienia w centrum miasta kolumny Zygmunta Augusta. Oczywiście, jak dodaje, wcześniej rynek, a dokładnie park miejski, wypięknieje.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama