Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  ŁKS! ŁKS!! ŁKS!!!

  ŁKS! ŁKS!! ŁKS!!!

  Paweł Lisiecki

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Jak huragan Łomżyński Klub Sportowy pędzi od zwycięstwa do zwycięstwa. Cel: druga liga. Cel bardzo bliski, a równocześnie odległy. Łomżyński stadion nie nadaje się do rozgrywek meczów na tak wysokim poziomie. Czas na męską decyzję samorządu Łomży o modernizacji przestarzałego stadionu przy ul. Zjazd.
  - Ten obiekt nie spełnia warunków gry w drugiej lidze - martwi się Rafał Boguski, najlepszy zawodnik ŁKS-u. - Boimy się, że nasz wysiłek, aby awansować, pójdzie na marne, bo nie będziemy mieli gdzie grać.
  Tysiące na trybunach
  ŁKS Browar Łomża stał się dumą i wizytówką miasta. Z zespołu, na mecze którego przychodziła garstka kibiców, wyrosła drużyna, która w rundzie jesiennej na 13 meczów 12 wygrała i tylko raz zremisowała.
  To już nie jest klub, którym nikt się nie interesuje. Każda wygrana wywołuje żywiołowe dyskusje na forach internetowych, a mecze w Łomży gromadzą na trybunach tysiące kibiców. Jeden z nich, Waldemar Blusiewicz, ułożył nawet "Odę do ŁKS-u":
  "EŁ-Ka-e-Sie, klubie nasz, co sobotę wygrywasz. Jak tak dalej grać będziesz, drugą ligę zdobędziesz. Szalikowcy śpiewają, piłkarzy wychwalają. Kibice się radują: "Łomża, Łomża" wtórują...".
  - Dla takiej publiczności warto grać - wielokrotnie podkreślał trener łomżan Jerzy Engel jr. - To ona w trudnych momentach podrywa zawodników do walki i sprawia, że na boisku chłopaki dają z siebie wszystko.
  "Sponsorów przybywa, bo ŁKS wygrywa"
  Sukcesy przekładają się na kondycję finansową klubu, gdyż zgłasza się coraz więcej firm, które chcą sponsorować pierwszy zespół.
  - Cieszymy się, że nasi sponsorzy doceniają starania i sukcesy sportowe ambitnych piłkarzy - mówi z dumą Maciej Zajkowski z zarządu ŁKS. - Do klubu zgłasza się coraz więcej kolejnych firm, którym osiągnięcia ŁKS-u przysparzają reklamy.
  "Boguski zagrywai mecze wygrywa"
  21-letni Rafał Boguski stał się ulubieńcem kibiców, którzy nazywają utalentowanego napastnika "Dzikim" z racji waleczności przez lata gry w ŁKS. Być może niedzielny mecz z MG MZKS Kozienice będzie ostatnim, jaki w biało-czerwonych barwach rozegra piłkarz. Już wiosną zobaczymy łomżanina w składzie drużyny mistrza Polski Wisły Kraków!!!
  - To jeszcze nic pewnego - mówi skromnie Boguski. - Ale jeżeli do tego dojdzie, to najbardziej żal mi będzie tej szczególnej atmosfery, która panuje na stadionie.
  Popularność Rafała w Łomży jest tak wielka, że pizzeria i wytwórnia wód mineralnych zaproponowały mu, aby użyczył swego wizerunku do reklamy ich wyrobów.
  - Coraz więcej producentów zgłasza się do naszych piłkarzy, chcąc wykorzystać ich podobizny - twierdzi Zajkowski. - To pokazuje, jak popularni są piłkarze naszego klubu.
  "A kibice się złoszczą, na naszą władzę pomszczą"
  Teraz oczy fanów zwrócone są na ratusz. Planowana od dawna modernizacja stadionu odwleka się, a "za pasem" runda wiosenna, która zadecyduje o pozycji zespołu w tabeli. Inwestycja kosztuje 21 mln zł, a samorząd nie ma nawet jeszcze zapisanych pieniędzy we własnym budżecie. Liczy natomiast na dofinansowanie z ministerstwa i zarządu województwa. Władze ŁKS-u weszły latem w ostry konflikt z prezydentami, właśnie w związku z finansowaniem inwestycji i klubu. Wiceprezydent Marcin Sroczyński demonstracyjnie zrezygnował z funkcji członka zarządu.
  ŁKS chce, aby kibice stworzyli lobby naciskające na samorządowców.
  - Chcielibyśmy, aby to sympatycy łomżyńskiego zespołu zmusili prezydentów i radnych do szybkiego podjęcia decyzji - twierdzi Zajkowski. - Do naszej akcji zapraszamy też inne kluby sportowe, aby pokazać, że stadion służy nie tylko piłkarzom, ale wszystkim, którzy uprawiają sport.

  Spotkajmy się na stadionie!
  W najbliższą niedzielę ŁKS gra z Kozienicami. To ostatni mecz tej rundy. Zarząd klubu zaprasza wszystkich kibiców, aby wzięli udział w akcji "Nowy stadion w biało-czerwonych barwach". Działacze sportowi będą wówczas zbierali podpisy pod petycją o przyspieszenie modernizacji stadionu. "Gazeta Współczesna", która wielokrotnie pisała o opóźnieniach w inwestycji, patronuje przedsięwzięciu. Do zobaczenia w niedzielę!

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama