Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Augustowianie odetchnęli z ulgą

  Augustowianie odetchnęli z ulgą

  (ola)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Budowa obwodnicy niebawem stanie się faktem - zapowiedział wczoraj na spotkaniu z mieszkańcami Tadeusz Topczewski, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg w Białymstoku.
  Inwestycja, której przygotowania dobiegają już końca, powinna rozpocząć się w drugim kwartale 2006 roku.
  Po 15 latach oczekiwań, augus-towianie będą mieli swoją obwodnicę. Tadeusz Topczewski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg w Białym-stoku, przyjechał do Augustowa specjalnie po to, by osobiście przekazać ludziom tę wiadomość. Podczas spotkania, na które przybyło około 100 osób, poinformował, że wykupione zostały już grunty, a do pierwszego stycznia przyszłego roku zakończyć się ma wycinka drzew rosnących na trasie przyszłej obwodnicy.
  - Zakładamy, że budowa drogi rozpocznie się w drugim kwartale przyszłego roku - zapewniał zebranych.
  Zgodnie z planami, realizacja inwestycji potrwać ma trzy lata. Jednak, jak dodał Topczewski, może zakończyć się wcześniej.
  - Bardzo zależy nam na czasie, bo wiemy, w jakich warunkach żyją mieszkańcy tego miasta - wyjaśniał. - Spaliny, kurz i niekończące się kawalkady tirów. Te wszystkie wymienione plagi powinny bezpowrotnie zniknąć już w 2009 roku.
  Dyrektor przypomniał również, że codziennie przez miasto przejeżdża ponad 20 tysięcy pojazdów.
  - Wielką tragedią jest też olbrzymia liczba wypadków. Tylko w tym roku na drodze krajowej nr 8 zginęły 54 osoby - podsumował.
  Wszystkie obietnice Tadeusza Topczewskiego zebrani augus-towianie przyjęli z radością.
  - To najlepsza wiadomość w tym roku - nie ukrywał radości Witold Naumowicz. - Teraz z pewnością nasze życie będzie zdrowsze.
  Augustowska obwodnica o długości 17 km będzie najdroższą inwestycją w północno-wschodniej Polsce. Jej koszt wyniesie bowiem około 300 mln złotych. Droga połączy miejscowość Gatne ze skrzyżowaniem dróg do Warszawy i Białegostoku, położonym na obrzeżach Augustowa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama