Augustowianie odetchnęli z ulgą

  Augustowianie odetchnęli z ulgą

  (ola)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Budowa obwodnicy niebawem stanie się faktem - zapowiedział wczoraj na spotkaniu z mieszkańcami Tadeusz Topczewski, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg w Białymstoku.
  Inwestycja, której przygotowania dobiegają już końca, powinna rozpocząć się w drugim kwartale 2006 roku.
  Po 15 latach oczekiwań, augus-towianie będą mieli swoją obwodnicę. Tadeusz Topczewski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg w Białym-stoku, przyjechał do Augustowa specjalnie po to, by osobiście przekazać ludziom tę wiadomość. Podczas spotkania, na które przybyło około 100 osób, poinformował, że wykupione zostały już grunty, a do pierwszego stycznia przyszłego roku zakończyć się ma wycinka drzew rosnących na trasie przyszłej obwodnicy.
  - Zakładamy, że budowa drogi rozpocznie się w drugim kwartale przyszłego roku - zapewniał zebranych.
  Zgodnie z planami, realizacja inwestycji potrwać ma trzy lata. Jednak, jak dodał Topczewski, może zakończyć się wcześniej.
  - Bardzo zależy nam na czasie, bo wiemy, w jakich warunkach żyją mieszkańcy tego miasta - wyjaśniał. - Spaliny, kurz i niekończące się kawalkady tirów. Te wszystkie wymienione plagi powinny bezpowrotnie zniknąć już w 2009 roku.
  Dyrektor przypomniał również, że codziennie przez miasto przejeżdża ponad 20 tysięcy pojazdów.
  - Wielką tragedią jest też olbrzymia liczba wypadków. Tylko w tym roku na drodze krajowej nr 8 zginęły 54 osoby - podsumował.
  Wszystkie obietnice Tadeusza Topczewskiego zebrani augus-towianie przyjęli z radością.
  - To najlepsza wiadomość w tym roku - nie ukrywał radości Witold Naumowicz. - Teraz z pewnością nasze życie będzie zdrowsze.
  Augustowska obwodnica o długości 17 km będzie najdroższą inwestycją w północno-wschodniej Polsce. Jej koszt wyniesie bowiem około 300 mln złotych. Droga połączy miejscowość Gatne ze skrzyżowaniem dróg do Warszawy i Białegostoku, położonym na obrzeżach Augustowa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo