Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Na szczycie Głaz

  Na szczycie Głaz

  Anna Zarazińska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dopiero w piątym głosowaniu udało się radnym wybrać nowego przewodniczącego rady miejskiej w Łomży. Maciej Głaz w ostatnim starciu pokonał Romana Sarnackiego stosunkiem głosów 12 do 8.
  Konieczność wyboru nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego pojawiła się po wygaśnięciu mandatów radnych Jana Jaroty i Lecha Kołakowskiego, którzy zostali posłami. Piątkowe obrady Rady Miasta zwołano po tym, kiedy w środę, 26 października, nie udało się wybrać przewodniczącego. Żaden z kandydatów: Jerzy Brodziuk, Jan Bajno, Ryszard Matuszewski ani Maciej Głaz nie zdołał zdobyć wymaganej większości 12 głosów.
  Piątkowe posiedzenie rozpoczęło się od rezygnacji z ubiegania się o fotel przewodniczącego Ryszarda Matuszewskiego, który stwierdził, że nie chce być elementem rozgrywek wewnętrznych w radzie.
  - Skoro jestem niegodny tej funkcji, szukajcie kogoś innego - dodał Matuszewski.
  Zantagonizowanie rady podkreślali wszyscy kandydaci. Każdy zapowiadał, że po ewentualnej wygranej zrobi wszystko, aby nad tymi różnicami zdań i poglądów zapanować i radę zjednoczyć.
  - Nie będę się gniewał na demokrację, potrafię rozmawiać - deklarował Roman Sarnacki.
  Sarnacki najpierw rywalizował z Janem Bajno, jednak w tajnym głosowaniu obaj uzyskali po 11 głosów. Do kolejnej tury stanęli Roman Sarnacki i Maciej Głaz. Ten ostatni zdobył niezbędne 12 głosówi został przewodniczącym.
  - W ostatnim roku kadencji pojawi się wiele kontrowersji, ale mam nadzieję, że uda mi się scalić Radę - powiedział Maciej Głaz, który zapowiadał też, że będzie walczył z "lekceważącym stosunkiem prezydenta do Rady Miasta".
  Radni wybrali także wiceprzewodniczącego, którym został Ryszard Matuszewski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama