Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Z zamku do Suwałk

  Z zamku do Suwałk

  (tom)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Czy suwalczanie będą mogli zobaczyć, jak wyglądał gabinet premiera rządu londyńskiego?
  Rozstrzygnie się to w najbliższych dniach.
  Suwalskie władze chcą, aby uroczystości pogrzebowe Edwarda Szczepanika - ostatniego premiera rządu londyńskiego, Honorowego Obywatela Miasta, nie ograniczyły się wyłącznie do pochówku na cmentarzu. Stąd pomysł, aby w Muzeum Okręgowym zorganizować specjalną wystawę oraz wieczór wspomnień poświęcony zmarłemu w ubiegłym miesiącu profe-sorowi.
  - Planujemy, aby w tym ostatnim przypadku o panu premierze opowiadały osoby, które dobrze go znały - mówi Jerzy Brzozowski, dyrektor muzeum.
  Suwalczanie chcą z Zamku Królewskiego w Warszawie, ze znajdującej się tam wystawy, ściągnąć jak najwięcej eksponatów związanych z rządem londyńskim, w tym kompletny wystrój gabinetu premiera. Czy to się uda, okaże się w środę.
  Tymczasem w planie uroczystości pogrzebowych zaszły pewne zmiany. Urna z prochami będzie wystawiona także w szkole, którą przed wojną Szczepanik kończył.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama