Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Jednym głosem

  ESz

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Co miesiąc wysyłamy Internetem do naszych członków kilkadziesiąt informacji, dotyczących zmian w prawie, podatkach, informacji o gospodarce - wymienia Maciej Zajkowski, prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. - W końcu zjednoczyliśmy środowisko.
  Pół roku działalności podsumował nowy zarząd ŁIP-H. Po raz pierwszy w prawie 15-letniej historii samorządu gospodarczego ma on tak wiele sukcesów na koncie, osiągniętych w tak krótkim czasie. Zaledwie po trzech miesiącach z inicjatywy Izby powstało Forum Gospodarcze, skupiające cztery najpoważniejsze organizacje reprezentujące łomżyński biznes. Stało się to po nieudanej próbie storpedowania projektu budowy w Łomży hipermarketu. Wówczas przedsiębiorcy uznali, że czas mówić jednym głosem.
  - W większości siła - mówi krótko Maciej Zajkowski, prezes Izby, najbardziej medialny z dotychczasowych prezesów. - Dobrze rozpoznaliśmy problemy przedsiębiorców i chcemy je właściwie reprezentować. Codziennie załatwiamy sprawy, których w pojedynkę się nie przebrnie.
  Jako przykład Zajkowski podał pozwolenia na przedłużenie czasu trwania koncertów w ogródkach letnich, czy próbę zwiększenia ilości punktów alkoholowych w mieście.
  Nowy zarząd postawił na współpracę z urzędami skarbowym i celnym. Izba usprawniła np. przyjmowanie deklaracji podatkowych, przez wydzielenie specjalnego punktu obsługi biur rachunkowych. Do tej pory zdarzało się nagminnie, że pracownicy biur tworzyli zatory przy okienkach, przynosząc po kilkadziesiąt deklaracji swoich klientów.
  - To drobny sukces, ale bardzo ważny w codziennym prowadzeniu firmy - uznał Józef Kosiorek, wiceprezes Izby.
  Do "zadań niedokończonych" szefowie Izby zaliczają powołanie Rady Gospodarczej przy prezydencie miasta i współpracę z radnymi. Chcą wspierać samorząd, m.in. w przygotowaniu targów, prezentacji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama