Zagrał fałszywą kartą

  Zagrał fałszywą kartą

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Zagrał fałszywą kartą
  Stefan B., prezes ostrołęckiej firmy budowlanej Hydrobud sfałszował - zdaniem Prokuratury Rejonowej w Łomży - dokumentację, na podstawie której wygrał przetarg na budowę szkoły w Wygodzie koło Łomży.
  Zagrał fałszywą kartą
  Wynik przetargu nie podobał się innym firmom, które w nim startowały. O nieprawidłowościach poinformowały władze gminy i prokuraturę.
  - Konkurencja zaczęła czegoś szukać na tę firmę, ale się z tego wycofała - powiedział nam Kazimierz Dąbkowski, wójt gminy Łomża.Sprawę podjęła natomiast Prokuratura Rejonowa w Łomży. I szybko odkryła szereg nieprawidłowości, a prezesowi firmy postawiła zarzuty. Dotyczą one posłużenia się sfałszowanymi dokumentami w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Jednym z wymogów przetargu było przedstawienie tzw. karty karnej, czyli zaświadczenia z krajowego rejestru karnego o niekaralności szefa firmy.
  - Okazało się jednak, że Stefan B. był skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Ostrołęce - powiedziano nam w łomżyńskiej prokuraturze.Co myśli o zarzutach prokuratury szef Hydrobudu? - a także:

  - o porozumieniu sądowym między Ryszardem Załuską a Maciejem Kleczkowski
  - o milionie złotych, który urząd pracy zapłaci 30 osobom, które miały najlepsze pomysły na własną działalność gospodarczą
  - i o najnowocześniejszym w Polsce tomografie za 5 mln zł, który właśnie trafił do Ostrołęki

  tylko w papierowym wydaniu wtorkowej Gazety Współczesnej

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo