Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zagrał fałszywą kartą

  Zagrał fałszywą kartą

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Zagrał fałszywą kartą
  Stefan B., prezes ostrołęckiej firmy budowlanej Hydrobud sfałszował - zdaniem Prokuratury Rejonowej w Łomży - dokumentację, na podstawie której wygrał przetarg na budowę szkoły w Wygodzie koło Łomży.
  Zagrał fałszywą kartą
  Wynik przetargu nie podobał się innym firmom, które w nim startowały. O nieprawidłowościach poinformowały władze gminy i prokuraturę.
  - Konkurencja zaczęła czegoś szukać na tę firmę, ale się z tego wycofała - powiedział nam Kazimierz Dąbkowski, wójt gminy Łomża.Sprawę podjęła natomiast Prokuratura Rejonowa w Łomży. I szybko odkryła szereg nieprawidłowości, a prezesowi firmy postawiła zarzuty. Dotyczą one posłużenia się sfałszowanymi dokumentami w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Jednym z wymogów przetargu było przedstawienie tzw. karty karnej, czyli zaświadczenia z krajowego rejestru karnego o niekaralności szefa firmy.
  - Okazało się jednak, że Stefan B. był skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Ostrołęce - powiedziano nam w łomżyńskiej prokuraturze.Co myśli o zarzutach prokuratury szef Hydrobudu? - a także:

  - o porozumieniu sądowym między Ryszardem Załuską a Maciejem Kleczkowski
  - o milionie złotych, który urząd pracy zapłaci 30 osobom, które miały najlepsze pomysły na własną działalność gospodarczą
  - i o najnowocześniejszym w Polsce tomografie za 5 mln zł, który właśnie trafił do Ostrołęki

  tylko w papierowym wydaniu wtorkowej Gazety Współczesnej

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama