Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zerwane plomby

  (db)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Zdaniem policjantów, Sokółka jest miastem w miarę bezpiecznym. Z tym twierdzeniem nie do końca zgadzają się natomiast sokółczanie.
  - Najgorzej jest wieczorem. Centrum miasta roi się wtedy od grup młodzieży, które nie zawsze zachowują się tak, jak powinny. O tej porze lepiej unikać centralnie położonych dzielnic - podkreślił mieszkaniec Sokółki.
  Statystycznie nie jest źle
  Dane statystyczne, którymi dysponuje Komenda Powiatowa Policji w Sokółce, pokazują, że w porównaniu do roku ubiegłego odnotowano spadek kradzieży (11 proc) i rozbojów (40 proc.). Wzrosła natomiast liczba włamań (13 proc.).
  - Na ten wzrost mają wpływ zgłoszenia typu zerwanie plomb w wagonach kolejowych. Nie wiadomo, gdzie do tego doszło, ale kiedy ów fakt zostanie stwierdzony w Sokółce, wtedy musimy go odnotować w naszych statystykach - powiedział Wiesław Małachwiej, zastępca komendanta powiatowego KPP w Sokółce.
  Złodzieje z zewnątrz
  Sprawcami włamań, do jakich dochodzi na terenie Sokółki są często osoby przyjezdne.
  - Złodzieje wykazują się nie lada pomysłowością. Zatrzymaliśmy chociażby mężczyzn, którzy w strojach kominiarzy sprzedawali ludziom kalendarze. Wzbudziło to słuszny niepokój mieszkańców jednego z bloków. Zauważyłem, że sokółczanie coraz chętniej chcą współpracować z policją. Informują nas o wszystkim, co może wydawać się podejrzane. Jest to jak najbardziej właściwe podejście - dodał komendant.
  Wykrywalność przestępstw przez sokólską policję wynosi ponad 82 proc., co daje trzeci wynik w woj. podlaskim. Sokółkę wyprzedzają tylko Kolno i Sejny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama