Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Dzieci z Kaletnika rezygnowały z kieszonkowego

  Dzieci z Kaletnika rezygnowały z kieszonkowego

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ponad 13.000 monet o łącznej wartości 813,84 zł zebrało i przekazało na konto Towarzystwa "Nasz Dom" 182 uczniów z Zespołu Szkół w Kaletniku, gm.Szypliszki.
  Uczniowie i nauczyciele z tej placówki po raz drugi odpowiedzieli na apel o włączenie się do zbiórki pieniędzy na pomoc rodzinym domom dziecka. Przed rokiem zebrali 14875 monet, o wadze 23,5 kg i wartości 694,53 zł.
  - To nie jest góra grosza, ale góra dziecięcych serc, którymi dzielimy się z potrzebującymi - mówili wówczas dumni nauczyciele z Kaletnika.
  Przed rokiem zbierano gdzie się tylko dało, również przy cmentarzu i na uliczkach miejscowości. Teraz zbiórkę ograniczono do szkoły.
  - Nikogo nie trzeba było namawiać, przekonywać - twierdzą Izabela Leszczyńska, Agnieszka Jakubowska i Joanna Sobuń, z samorządu szkolnego. - Nie pracujemy, nie mamy pieniędzy, ale rezygnowaliśmy z kieszonkowego.Zamiast kupić lizaka wrzucaliśmy pieniążki do puszek.Do akcji włączyły się też nasze rodzeństwa, rodzice, dziadkowie, a czasami i znajomi.
  Przemek Kaszkiel z kl.II gimnazjum przyniósł 1000 monet o nominałach od 1 do 5 groszy.
  - To efekt kilkuletniej zbiórki siostry i tego, co dorzuciła rodzina - tłumaczy rekordzista.
  Sama pieniążki zbierała Justyna Staśkiewicz z kl.IV podstawówki.
  - Chowałam to, co rodzice dali mi na lizaka czy pączka.Nie było tego dużo, raptem kilka złotych - opowiadała dziewczynka.
  Zespołowo najwięcej zebrali uczniowie klasy II gimnazjum - 3073 monety oraz klasy IV szkoły podstawowej -2526 monet.
  - Nie ma znaczenia kto i ile dał. Ta zbiórka, to lekcja dzielenia się z innymi, w tym przypadku z rówieśnikami. To są grosze wpłacone nie z konieczności, ale z serca otwartego na bliźnich - podsumowuje akcję Halina Czajewska, opiekunka samorządu. - To dowód, że młodzież mamy dobrą.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama