Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Bukiet znad Narwi

  Bukiet znad Narwi

  Anna Zarazińska Mirosław Robert Derewońko

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  90-letnia Hanka Bielicka broni się duchowo przed myślami o słabo gojących się pooperacyjnych ranach, o słabnącej pamięci i zachwianiach równowagi. - To najlepszy sposób, żeby nie dać się starości i z uśmiechem przejść przez życie - mówi Szacowna Jubilatka. Ale czy Łomża o Niej na pewno pamięta...?
  - Oczywiście! - zapewnia Wawrzyniec Kłosiński, sekretarz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. - I to codziennie, od lat! Co roku natomiast obdarowujemy Ją "bukietem znad Narwi", który artystycznie układa pan Edward Przybylak z kwiaciarni "Ogrodnik".
  Dzisiaj fantazyjną kompozycję specjalny kurier wręczył najsłynniejszej łomżance świata w Jej domu w Warszawie z życzeniami: "Pani Hanko, w imieniu wszystkich łomżyniaków łączymy się z Panią w radosnym świętowaniu.
  Oby cieszyła się Pani zdrowiem jak drozdowskie rydze i w pogodzie ducha żyła dłużej niż jednaczewskie dęby. Niech Łomża pozostanie w Pani sercu najcieplejszym punktem na mapie świata, do którego w każdej chwili można i warto wracać".
  Pani Hanka kilkanaście lat temu niemal w tajemnicy zaczęła wypłacać kieszonkowe wychowankom Państwowego Domu Dziecka. W dniu urodzin Filantropki jest ich aż 44. Co miesiąc, zależnie od stopni w szkole i zachowania, dostają ok. 15 zł.
  - Na Jej urodziny dzieciaki malują obrazy albo przygotowują bukiet kwiatów. W tym roku Pani Hani nie będzie w Łomży, więc życzenia złożymy telefonicznie - mówi Teresa Soliwoda, wicedyrektor PDDz.
  Hanka Bielicka jest Honorową Obywatelką Łomży, w której mieszkała przed II wojną światową.
  - W tej kadencji, czyli od trzech lat, nie zaproszono oficjalnie żadnego z Honorowych Obywateli - ubolewa Maciej Głaz, przewodniczący Rady Miejskiej. - Latem była taka rozmowa, prezydent Choiński miał pomysł, by odświeżyć pamięć o Honorowych Obywatelach Łomży. Pomysł zakładał przypomnienie ich sylwetek mieszkańcom miasta. Niestety, Rada nie otrzymała związanego z tym projektu.
  - Odkąd zaprzyjaźniłyśmy się z Panią Hanką bywamy u Niej na kawce, nie tylko od święta - śmieje się Anna Dąbrowska, prezes łomżyńskich "Amazonek".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama