Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Kiepski żart aresztu wart

  Kiepski żart aresztu wart

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Zgłoszenie o pożarze u sąsiada było najdroższym żartem w życiu Mirosława T., mieszkańca podsuwalskiej wsi Lipniak.
  Za fałszywy alarm grozi mu bowiem kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych plus nawiązka w wysokości do 1000 zł.
  Zgłoszenie o płonącej stodole we wsi Lipniak suwalscy strażacy przyjęli o godz. 21.33.
  - Nieco bełkotliwa mowa dzwoniącego mężczyzny wzbudziła czujność dyżurnego - opowiada mł. bryg. Dariusz Siwicki, zastępca komendanta miejskiego PSP w Suwałkach. - Pan ten nie pamiętał numeru telefonu, z którego dzwonił. Miał też problemy z wymówieniem swego nazwiska. Za to wyraźnie podał dane rzekomo poszkodowanego. Były prawdziwe, co potwierdził jeden ze strażaków, mieszkający w sąsiedniej wsi.
  Nie lekceważąc sygnału dyżurny suwalskiej straży na miejsce wysłał pięć samochodów, w tym cztery z OSP w Kaletniku,Nowej Wsi, Potaszni i Sobolewie.W sumie do Lipniaka pojechało 18 strażaków, a za nimi policja.
  Na miejscu okazało się, że mieszkańcy śpią spokojnie, a nad wsią nie ma łuny.Wówczas stało się jasne, że ktoś zakpił ze strażaków.
  - Bez problemu ustaliliśmy adres właściciela telefonu, z którego wpłynęło zgłoszenie - tłumaczy D.Siwicki. -Na miejscu policjanci zastali mężczyznę w stanie po spożyciu alkoholu, którego odwieziono do Izby Wytrzeźwień.
  Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, pan ten postanowił zrobić kawał sąsiadowi.Nie przypuszczał, że strażacy i policja nie poznają się na żarcie.
  Być może więcej poczucia humoru będzie miał sędzia sądu grodzkiego, przed którym wkrótce stanie Mirosław T.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama