Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Dwie szkoły, dwa sztandary

  Dwie szkoły, dwa sztandary

  kali

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  STRADUNY. Uroczystości nadania sztandarów oraz imion placówkom Zespołu Szkół w Stradunach połączone były z oficjalnym przekazaniem nowej sali gimnastycznej. Do Stradun przyjechali też uczniowie i nauczyciele szkół szwedzkich, którzy chcieli zobaczyć szkoły wiejskie.
  Rangę uroczystości podkreśliła obecność władz kościelnych, państwowych, samorządowych i oświatowych. Rozpoczęły się mszą św. pod przewodnictwem biskupa ełckiego w miejscowym kościele parafialnym. Biskup Jerzy Mazur wyświęcił również sztandary i salę. Oficjalne przekazanie sali gimnastycznej dyrekcji zespołu było tylko formalnością. Nowym obiektem dzieci cieszą się już od początku roku szkolnego.
  - Mieliśmy salę budować półtora roku, a stanęła pod klucz w osiem miesięcy - mówi Zenon Dziądziak, prezes ełckiego Pribo-EPB, głównego wykonawcy inwestycji. - Średnio pracowało tu 30 osób. Nie napotkaliśmy żadnych przeszkód. Grunt jest tutaj nośny, a inwestor solidny jako płatnik. Pogoda sprzyjała i udało się skończyć przed zimą.
  Razem z nową salą, wyposażoną w siłownię, salę do aerobiku i gimnastyki korekcyjnej oddano do użytku kompleks boisk, na których można prowadzić rozgrywki w koszykówkę, piłkę nożną, ręczną i siatkówkę. Sala wyposażona jest w pomieszczenia dydaktyczne i szatnie z natryskami.
  Zgodnie z uchwałami rady gminy, które odczytał jej przewodniczący Dariusz Kordyś szkole podstawowej nadano imię Jana Pawła II, zaś gimnazjum otrzymało imię marszałka Józefa Piłsudskiego. Sztandary przekazał dyrektorowi wójt gminy Bernard Walenciej.
  - Dwóch wielkich Polaków obraliście za swoich patronów - mówił bp. Jerzy Mazur. - Gimnazjum dostało imię Józefa Piłsudskiego, który wywalczył wolność naszemu krajowi. Patronem szkoły podstawowej jest Jan Paweł II, który rozsławił imię Polski w całym świecie i również walczył o wolność ludzi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama