Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Problemy mecenasów

  Problemy mecenasów

  (tom)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Jerzemu Sz. i Władysławowi H., suwalskim obrońcom zamieszanym w aferę korupcyjną w suwalskim sądzie, grożą także kary służbowe.
  Najsurowsza z nich to odebranie prawa wykonywania zawodu.
  Jerzy Sz. zatrzymany został 19 września. Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku postawiła mu zarzuty powoływania się na wpływy w sądzie oraz posługiwania się sfałszowanym zaświadczeniem lekarskim. Na wolność wyszedł dzięki poręczeniu Okręgowej Rady Adwokackiej. Natomiast Władysław H. za kratkami przebywa od miesiąca. Jest podejrzany m.in. o przyjęcie 10 tys. dolarów za obietnicę uwolnienia z aresztu swoich klientów i o grożenie własnej sekretarce.
  Niezależnie od śledztwa prokuratorskiego postępowanie prowadzą rzecznicy dyscyplinarni rad adwokackich: białostockiej w przypadku H. oraz warszawskiej w odniesieniu do Sz. Na razie żadne ustalenia nie zapadły. Prawdopodobnie trzeba będzie na nie poczekać do prawomocnego wyroku sądowego. Tylko sporadycznie rzecznicy wnioskują wcześniej o czasowe zawieszenie prawa wykonywania zawodu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama