Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zawinił zarząd

  Zawinił zarząd

  Bogdan Bazydło

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ponad 2,5 tys. członków byłej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Zambrów wygrało powtórnie w sądzie z zarządem spółdzielni "Mlekpol" w Grajewie. Chodzi o udziały spółdzielcze rolników, którymi - zdaniem "Mlekopolu" - powinni spłacić straty OSM Zambrów.
  - Odzyskaliśmy to, co nasze - cieszy się Andrzej Długoborski, przewodniczący nieformalnego komitetu obrony rolników.
  - Wniesiemy o kasację wyroku sądu apelacyjnego w Białymstoku - zapowiada prezes zarządu grajewskiego "Mlekpolu", Edmund Borawski.
  Chodzi o niebagatelną kwotę 19 mln zł, które spółdzielcom z Zambrowa zabrał "Mlekpol" na poczet długu tamtejszej mleczarni. Mleczarski gigant z Grajewa przejął OSMZambrów jesienią 2003 r. Podczas sporządzania bilansu finansowego firmy okazało się, że jej zarząd zaniżał straty. Postępowanie prokuratorskie w tej sprawie jeszcze się nie zakończyło.
  - Wiosną 2004 r. uchwałą walnego zgromadzenia za stwierdzone 24 mln zł rzekomych strat obarczono nas, rolników - wspomina Andrzej Długoborski. - A że mieliśmy w sumie ok. 19 mln zł w udziałach w mleczarni, ta uchwała tych właśnie pieniędzy nas pozbawiła. Teraz każdy z nas odzyska od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zł.
  Część rolników może ubiegać się o wypłatę w gotówce, część - która nadal współpracuje z "Mlekpolem" - podwyższy wartość swoich udziałów w wpółdzielni.
  Sprawę po raz pierwszy wiosną tego roku rozpatrywał Sąd Okręgowy w Suwałkach i przyznał racje rolnikom. W ub. tygodniu Sąd Apelacyjny w Białymstoku podtrzymał tę decyzję. Uzasadnił ją tym, że za błędy zarządu firmy, które doprowadziły do strat, nie mogą odpowiadać spółdzielcy.
  - Nie komentuję wyroków sądu - uchylił się prezes Borawski. - Nasza spółdzielnia działa zgodnie z prawem, także spółdzielczym. Uchwałę podjęli też spółdzielcy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama