Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  W podzięce za serce

  W podzięce za serce

  ask

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Eufrozyna Kupis i Alina Filipkowska z Grabowa dostały od radnych i władz gminy upominki. - To w podzięce za ich wielkie serca - mówi Alina Turowska, sekretarz w Urzędzie Gminy w Grabowie.
  Dwie starsze panie zostały docenione za to, co zrobiły dla rodziny ze wsi Grabowskie, która w pożarze straciła stodołę, maszyny i zboże. Przez kilka dni kobiety zbierały pieniądze od mieszkańców Grabowa, Gut Starych, a nawet Kowalewa. To już inna gmina, ale ta sama parafia. Same organizowały sobie dowóz, a potem chodziły od domu do domu i prosiły o wsparcie. To była wyczerpująca wędrówka, ale emerytki nie narzekały. Zebrały ponad 4 tys. zł, które przekazały pogorzelcom.
  - Pierwszy raz za naszej pamięci tak się w gminie zdarzyło i trzeba było to ich dobre serce docenić - podkreśla Alina Turowska. - W miejsce kwiatka, panie otrzymały drobne upominki.
  Nocne lampki wręczono emerytkom na ostatniej sesji rady gminy. To był pierwszy punkt obrad. Upominki dla obu odebrała Eufrozyna Kupis.
  - Dla nas to było duże zaskoczenie, bo my tego nie robiłyśmy dla poklasku, ale bardzo nam się to podobało - przyznaje Eufrozyna Kupis. - Proszę się rozejrzeć, wokół jest tylu ludzi potrzebujących pomocy. Głodnych dzieci, starszych i samotnych. Czy jeden drugiemu nie może podać ręki? Ile to byłoby wtedy dobra, a wystarczy przecież tylko serce.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama