Zdążymy przed nadejściem zimy

  Zdążymy przed nadejściem zimy

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Z trzymiesięcznym opóźnieniem oddane zostanie do użytku Centrum Edukacji Litewskiej w Sejnach.
  Wprawdzie 4 listopada na budynku pierwszej w Polsce niepublicznej szkoły z litewskim językiem nauczania, prezydenci Polski Aleksander Kwaśniewski i Litwy Valdas Adamkus odsłonili tablicę pamiątkową, ale w placówce, zamiast uczniów, wciąż przebywają budowlańcy.
  Szkole nadano imię "Żiburys", co w tłumaczeniu na język polski oznacza "Światełko".
  - Nadal korzystamy z gościnności Domu Litewskiego i czekamy, aż "Żiburys" zabłyśnie tam, gdzie powinno, czyli w nowej szkole - mówi Olgierd Wojciechowski, dyrektor CEL.
  - Siedzimy już na walizkach. Lada godzina powinniśmy otrzymać decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o dopuszczeniu obiektu do użytku. Z przeprowadzką uporamy się jeszcze w tym miesiącu.
  Centrum tworzą: przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum. Obecnie uczy się tu 66 dzieci. Oddanie do użytku części dydaktycznej oznacza zakończenie I etapu budowy, której koszt w wysokości 4,5 mln zł pokrył rząd litewski. W roku przyszłym rozpocznie się budowa sali gimnastycznej, boiska i kortu tenisowego, a w 2007 krytej pływalni. Na budowę obiektów sportowych przewidziano ok. 5 mln zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo