Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zdążymy przed nadejściem zimy

  Zdążymy przed nadejściem zimy

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Z trzymiesięcznym opóźnieniem oddane zostanie do użytku Centrum Edukacji Litewskiej w Sejnach.
  Wprawdzie 4 listopada na budynku pierwszej w Polsce niepublicznej szkoły z litewskim językiem nauczania, prezydenci Polski Aleksander Kwaśniewski i Litwy Valdas Adamkus odsłonili tablicę pamiątkową, ale w placówce, zamiast uczniów, wciąż przebywają budowlańcy.
  Szkole nadano imię "Żiburys", co w tłumaczeniu na język polski oznacza "Światełko".
  - Nadal korzystamy z gościnności Domu Litewskiego i czekamy, aż "Żiburys" zabłyśnie tam, gdzie powinno, czyli w nowej szkole - mówi Olgierd Wojciechowski, dyrektor CEL.
  - Siedzimy już na walizkach. Lada godzina powinniśmy otrzymać decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o dopuszczeniu obiektu do użytku. Z przeprowadzką uporamy się jeszcze w tym miesiącu.
  Centrum tworzą: przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum. Obecnie uczy się tu 66 dzieci. Oddanie do użytku części dydaktycznej oznacza zakończenie I etapu budowy, której koszt w wysokości 4,5 mln zł pokrył rząd litewski. W roku przyszłym rozpocznie się budowa sali gimnastycznej, boiska i kortu tenisowego, a w 2007 krytej pływalni. Na budowę obiektów sportowych przewidziano ok. 5 mln zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama