Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Fundacja mówi: nie

  Fundacja mówi: nie

  (kuk)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  EŁK. Ewa W., szefowa jednego z dwóch ełckich sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czeka na wyrok za oszustwa i wyłudzenie pieniędzy. Jako właścicielka prywatnych szkół w Ełku i Augustowie miała brać podwójne dotacje na uczniów. Centrala WOŚP jest zszokowana i zapowiedziała usunięcie szefowej ze sztabu.
  Ewa W., ubiegając się o funkcję szefa sztabu WOŚP, nie poinformowała fundacji Jurka Owsiaka o sprawie, która od kilku lat toczy się przeciwko niej w augustowskim sądzie.
  Robicie aferę
  - Znam swoje prawa - zapewnia Ewa W. - Dopóki wyrok nie zapadł, jestem niewinna. Poza tym nie zostałam szefową sztabu dla własnych korzyści. Udostępniam dzieciakom lokal, telefony, ksero. Wiadomo, że to wszystko kosztuje. Staram się pomóc, a wy robicie z tego jakąś aferę.
  Jednak afera miała miejsce jakieś 3 lata temu w Augustowie, gdzie Ewa W. jest właścicielką prywatnej szkoły.
  - Pojawiły się przypuszczenia, że na listach uczniów, na podstawie których przekazujemy dotacje szkołom niepublicznym, mogą powtarzać się nazwiska słuchaczy występujących w wykazach skierowanych do innego starostwa - informuje Jarosław Szlaszyński, wicestarosta augustowski. - Ponieważ dysponujemy groszem publicznym, poinformowaliśmy organy ścigania o domniemaniu wyłu-dzenia.
  Sprawa się ciągnie
  Ewa W. prowadziła również działalność oświatową w Ełku, ale zrezygnowała z niej. Prokuratura Rejonowa w Augustowie potwierdziła, że właścicielka szkoły pobierała podwójną dotację na swoich uczniów, składając wnioski z identycznymi nazwiskami w dwóch powiatach - ełckim i augustowskim.
  - Sprawę zakończyliśmy już 1,5 roku temu - przyznaje Jarosław Tkaczuk, prokurator rejonowy w Augustowie. - Skierowaliśmy akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Augustowie. Sprawa jeszcze się nie skończyła.
  Ostatnia sprawa w wydziale karnym miała miejsce pół roku temu. Ewa W. oskarżona jest o poświadczenie nieprawdy i wyłudzenie pieniędzy na podstawie fałszywych dokumentów. Grozi za to nawet do 8 lat więzienia.
  - Przesłuchaliśmy w sumie 800 świadków - mówi Waldemar Malec, sędzia prowadzący sprawę Ewy W. - W maju przesłaliśmy wszystkie materiały do biegłego z Poznania. Czekamy, aż wyliczy straty. Poganialiśmy go nawet, ale ze względu na obszerność materiałów niewiele to dało.
  Akta mają w sumie... 12 tomów.
  Centrala WOŚP zapewnia, że Ewa W. nie powinna zostać szefową sztabu. Radosław Mysłek zapowiedział jej usunięcie z tej funkcji, ale... nie zdążył. Wczoraj po południu Ewa W. sama zrezygnowała z szefowania ełckiemu sztabowi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama