Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zlot komendantów

  Zlot komendantów

  NIKI

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  EŁK. Wczoraj do Ełku zjechali wszyscy komendanci straży miejskich z naszego regionu. Rozmawiano o rozszerzeniu uprawnień strażników. Wybierano też prefekta Rady Komendantów woj. warmińsko-mazurskiego.
  Na spotkanie przyjechali prawie wszyscy z 24 komendantów na Warmii i Mazurach. Takie spotkania odbywają się raz w roku. Po raz pierwszy gospodarzem był Ełk. Szefowie straży miejskiej wymienili się swoimi doświadczeniami. Mówili o sukcesach i bolączkach.
  Komendanci postulowali zwiększenie uprawnień strażników. Chodzi m.in. o możliwość przeprowadzania kontroli osobistych zatrzymanych osób i ich bagażu. Strażnicy chcą otrzymać też prawo do zatrzymywania i doprowadzania osób ukrywających się. Domagają się też wyposażenia w broń ostrą. Obecnie mogą używać jedynie gazowej.
  - Przez 15 lat istnienia straży diametralnie zmieniła się rola strażnika - mówił Jerzy Szostek, wiceprefekt Rady Komendantów Strażników Miejskich i Gminnych woj. warmińsko-mazurskiego. - Z patrolu mającego pilnować jedynie czystości w mieście staliśmy się służbą dającą mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa.
  Zwiększenie uprawnień strażników spowodowało, że ich praca stała się równie niebezpieczna jak policjantów. Dlatego komendanci chcą, aby ich pracownikom przysługiwało prawo do wcześniejszej emerytury.
  Najważniejszym jednak postulatem komendantów jest otrzymanie dostępu do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.
  - Teraz, gdy zarejestrujemy na fotoradarze przekroczenie prędkości, nie mamy możliwości ustalenia danych kierowcy. Wymaga to pomocy policji i cała procedura przeciąga się - mówi J. Szostek.
  Wczoraj komendanci wybierali swojego prefekta, który będzie reprezentował ich środowisko na forum krajowym. Do momentu zamknięcia gazety obrady trwały.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama