KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Listów do nas nie cenzurować

  Listów do nas nie cenzurować

  (yes)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Międzynarodowy Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że nie można cenzurować adresowanej do niego korespondencji.
  Wstępnie uwzględnił skargę Andrzeja J., skazanego prawomocnym wyrokiem na siedem lat więzienia za udział w uprowadzeniu i zabójstwie mieszkańca Suwałk, 38-letniego Krzysztofa C.
  Trybunał żąda, aby władze polskie odpowiednie wyjaśnienia przesłały do 10 stycznia przyszłego roku. Proponuje też polubowne załatwienie sprawy.
  - To raczej nie wchodzi w rachubę. Prokuratorzy i sędziowie powinni znać prawo - mówi Andrzej J., obecnie osadzony w Zakładzie Karnym w Kamieńsku k. Bartoszyc.
  Trybunał domaga się od rządu polskiego wyjaśnień. Uważa, że każdy ma prawo pisać skargi, niezależnie od ich zawartości merytorycznej. Tymczasem przesyłki do Strasburga trafiały ze stemplem "ocenzurowano".
  Andrzej J. wcześniej miał zastrzeżenia dotyczące prawidłowości śledztwa i postępowania sądowego. Prokuratorowi zarzucił publicznie żądanie łapówki, co skończyło się dodatkowym aktem oskarżenia.
  - Jest zasadą, że nie cenzuruje się pism wysyłanych do sądów, ministerstwa i innych instytucji związanych z wymiarem sprawiedliwości - twierdzi Hanna Lewczuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. - Chyba, że okoliczności są szczególne i zachodzi obawa popełnienia kolejnego przestępstwa. Trudno mi powiedzieć, jak było w tym przypadku. Może w sekretariacie niepotrzebnie postawiono pieczątkę "ocenzurowano", a w rzeczywistości nikt nie zaglądał do korespondencji.
  Andrzej J. odpowiadał za porwanie i zabójstwo 38-letniego Krzysztofa C. Do zbrodni doszło 22 października 1999 roku. Sprawcy uprowadzili swoją ofiarę. Zawieźli do lasu w pobliskiej Szwajcarii.
  Motywem zabójstwa były pijackie porachunki.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo