Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Światło w kablu

  Światło w kablu

  Ewa Sznejder

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Inkubator nowych technologii powstanie w Łomży. - Tu prace doktorskie, magisterskie i inżynieryjne będą nabierały realnych kształtów, praktycznego wymiaru - podkreśla Marcin Sroczyński, wiceprezydent miasta.
  Inkubator tworzą Politechnika Białostocka, Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, a także Urząd Miasta Łomża. Przedstawiciele tych instytucji podpisali już trójstronne porozumienie.
  Uczelnie zajmują się merytoryczną stroną przedsięwzięcia. Samorząd miasta ma pomagać, teraz głównie w znalezieniu siedziby. Jest już projekt, aby inkubator mieścił się w budynku przy ul. Rybaki, kiedyś zajmowanym przez niepubliczną podstawówkę, a jeszcze wcześniej przez hotel robotniczy.
  - To nie musi być obszerny i okazały budynek - przekonuje wiceprezydent Sroczyński. - Nie tworzymy parku maszynowego, ale miejsce, gdzie będą pracować naukowcy, pracować koncepcyjnie.
  Są już konkretne projekty, które zostaną w inkubatorze dopracowane tak, aby można było szukać inwestorów skłonnych je kupić i realizować. Jednym z nich jest pomysł wykorzystania światłowodów do ważenia samochodów, tak aby wyeliminować użycie wag.
  Poza inkubatorem, w budynku na Rybakach obie uczelnie chcą utworzyć też Instytut Nowych Technologii. W dalszych planach jest też przeniesienie do Łomży z Politechniki Białostockiej linii produkcji światłowodów.
  - Teraz będziemy szukać pieniędzy, zapewne w programach unijnych - mówi wiceprezydent. - Ale to kolejny dowód, jak ważne jest środowisko akademickie Łomży dla rozwoju miasta.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama