Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Żubr na spacerze

  Żubr na spacerze

  (ola)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród opiekują się pokaleczonym żubrem.
  Zwierzę przywędrowało prawdopodobnie z Puszczy Knyszyń-skiej lub Boreckiej. Dziś zajmą się nim specjaliści z Białowieskiego Parku Narodowego i przetransportują do tamtejszej lecznicy.
  Młody, około 7-letni, żubr odłączył się od stada. Przemierzając Puszczę Augustowską wpadł we wnyki zastawione przez kłusowników, które mocno go poraniły.
  Przed dwoma tygodniami kulejące zwierzę zauważyli leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród. Ponieważ żubr mocno utykał, poprosili o konsultację miejscowego lekarza weterynarii.
  Ten ocenił ranę jako poważną. Stwierdził, że leczenie będzie długotrwałe i bardzo trudne, zaś niezbędne operacje mogą być zagrożeniem dla życia młodego żubra. Zalecił więc odstrzał byka.
  Jako że zwierzę to znajduje się pod ścisłą ochroną, nadleśniczy Tadeusz Wilczyński zwrócił się w tej sprawie do ministra ochrony środowiska. Ten jednak zdecydował, że żubra należy ratować.
  - Odetchnęliśmy z ulgą, ponieważ jesteśmy leśnikami i zależy nam na tym, aby chronić zwierzęta, a nie je zabijać - mówi Wilczyński. - Troskliwie zajęliśmy się żubrem i codziennie pilnie go obserwowaliśmy.
  Dziś zapadnie decyzja, co zrobić z zabłąkanym żubrem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama