Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zajrzeli w każdy zakamarek

  Zajrzeli w każdy zakamarek

  (kuk)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  EŁK. Zatrzymanie złodzieja, kilku osób pijących alkohol w miejscu publicznym i używających wulgaryzmów - to tylko niektóre z sukcesów, jakimi mogą pochwalić się policjanci biorący udział w akcji "Porządek". Od 23 do 26 listopada funkcjonariusze z Ełku i olsztyńskiego oddziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie patrolowali osiedlowe podwórka.
  - Takie akcje zawsze przynoszą efekt - zapewnia Lech Łaszcz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. - W tym czasie na ulicach miasta pojawia się zwiększona liczba patroli. Ponieważ jest więcej policjantów, można dokładniej sprawdzać osiedla, zajrzeć w każdy zakamarek.
  Głównym zadaniem policjantów było ujawnienie jak największej liczby osób pijących alkohol w miejscach publicznych oraz zatrzymywanie sprawców wszelkich aktów wandalizmu i chuligaństwa. Działania miały też na celu pozbawienie "anonimowości" młodych ludzi przebywających np. przy sklepach całodobowych, w okolicach barów i dyskotek.
  - Chodziło też o to, żeby poprawić poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców Ełku - dodaje Łaszcz.
  W ciągu trzech dni akcji funkcjonariusze wylegitymowali ponad 160 osób i zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu komórkowego. Wpadło też 30 sprawców wykroczeń. Mandatami policjanci ukarali m.in. 16 osób spożywających alkohol, 7 mandatów wypisano za używanie słów wulgarnych i 6 za wykroczenia drogowe.
  Do izby wytrzeźwień przewieziono zatrzymaną na ulicy nieletnią dziewczynę. Pijana 16-latka była agresywna i wulgarna, ale nie wiedziała, co się z nią dzieje. Policjanci ustalają, skąd miała alkohol. O jej zachowaniu poinformują sąd rodzinny i nieletnich.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama