Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wojewoda myśli

  Wojewoda myśli

  (ola)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  W tym tygodniu wiadomo będzie, czy wojewoda podlaski zaakceptuje uchwałę o wydzierżawieniu augustowskiego szpitala prywatnemu inwestorowi.
  Rozpatrzy także skargę, która wpłynęła po referendum w sprawie prywatyzacji placówki. Biorący w nim udział augustowianie stwierdzili bowiem, że pomysł ten im nie odpowiada.
  Uchwała, która wywołała w Augustowie wiele kontrowersji, zakłada, że szpital na 20 lat wydzierżawi prywatny inwestor. Wcześniej władze mają go odremontować, co będzie kosztowało 5 mln złotych. Pierwsi pomysł ten zbojkotowali pracownicy placówki.
  Następnie głos zabrali mieszkańcy miasta. Dwa tygodnie temu odbyło się w Augustowie referendum sondażowe, w którym wzięło udział blisko 1700 osób. Ludzie głosowali w sklepach spożywczych, gdzie znajdowały się urny i karty do głosowania. Przeciwko prywatyzacji opowiedziało się ponad 1500 osób. Za jej wprowadzeniem było zaledwie 134 augustowian.
  Andrzej Chmielewski, organizator sondażu, wystosował więc pismo do wojewody z prośbą o unieważnienie uchwały. Na jego biurko dotarło ono w poniedziałek.
  - Na temat uchwały oraz skargi na radnych powiatu augustowskiego wojewoda wypowie się w najbliższych dniach - zapewnił Andrzej Jarosz, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku. - Zgodnie z przepisami, ma na to 30 dni, licząc od daty wpłynięcia obu pism.
  Przypomnijmy, że na Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ciąży ponad 15- milionowe zadłużenie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama