KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Nikt go nie widział

  Nikt go nie widział

  (yes)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Przeszło miesiąc trwają poszukiwania Mateusza Skreczko.
  Policji nie udało sie natrafić na żaden ślad 17-letniego suwalczanina. Z dramatycznym apelem o pomoc za naszym pośrednictwem zwraca się jego matka.
  - Może ktoś go widział, może coś wie o jego losie. Proszę, niech się odezwie! Przecież to niemożliwe, żeby człowiek zniknął bez śladu - mówi Ewa Skreczko.
  Mateusz, jak parokrotnie informowaliśmy, zaginął 24 października. Ok. godz. 18.00 wyszedł z domu. Powiedział, że zaraz wraca.
  - Od tej pory już go nie widziałam. Zadzwoniłam na komórkę. Odebrał ktoś obcy i natychmiast się rozłączył. Z bilingu wynika, że połączenie trwało dziewięć sekund - opowiada E. Skreczko.
  O zaginięciu syna powiadomiła policję. Wszczęto oficjalne poszukiwania. Komunikaty ukazały się w prasie. Praktycznie nie było żadnego odzewu.
  - Owszem, otrzymywaliśmy różne sygnały, ale żaden z nich się nie potwierdził - informuje asp. Krzysztof Kapusta, oficer prasowy KMP w Suwałkach.
  Policjanci przeszukiwali m.in. żwirownię w Krzywólce i las w podsuwalskiej Szwajcarii. Przeczesywali ogródki działkowe, wypytywali ich właścicieli. W Papierni, bo i taki ślad się pojawił, strażacy wypompowywali wodę ze starych studzienek. Bez rezultatu.
  Nie brakowało zwykłych plotek. Kilkakrotnie miasto obiegła wieść o rzekomym samobójstwie nastolatka. Rzekomo widziano jego wiszące ciało w Bakaniuku lub w okolicach ulicy Lityńskiego.
  - To wszystko nieprawda - zaprzecza Krzysztof Kapusta.
  Prawdziwy jest natomiast wątek, że zaginiony w sądzie miał być świadkiem w sprawie przestępczej grupy rozpowszechniającej narkotyki. W śledztwie złożył zeznania obciążające braci R. Obaj, już po zniknięciu Mateusza, zostali skazani na kary po 3,5 roku pozbawienia wolności.
  - Bał się - twierdzi matka. - W połowie września przestał chodzić do szkoły, właściwie cały czas siedział w domu, ale i tak docierały do niego pogróżki, że pójdzie do piachu.
  Niezależnie od policji i prokuratury Ewa Skreczko od miesiąca próbuje na własną rękę ustalić, gdzie jest syn. Zaczynała od przepytywania znajomych i sąsiadów. Bezskutecznie.
  Poradzono jej żeby zwróciła się do znanego w Polsce jasnowidza z Człuchowa.
  - To było kompletne nieporozumienie. Na audiencję należało poczekać parę godzin, później wpuścił tylko na próg mieszkania. Wziął zdjęcie syna, oddał zaklejoną kopertę. Kazał przekazać policji. W środku były jakieś bazgroły. Niby szkic, ale tylko napis "Suwałki" się zgadzał - wizyta kosztowała 150 zł.
  Później jasnowidz domagał się szczegółowych map geodezyjnych i obiecywał przyjazd do Suwałk. Nigdy się nie pojawił. Nie pomogła również suwalska wizjonarka. Kolejna, z Białegostoku, jeszcze nie odpowiedziała.
  Śledztwo w sprawie zaginięcia Mateusza prowadzi suwalska prokuratura. Na razie pod uwagę brany jest artykuł kodeksu karnego, mówiący o bezprawnym pozbawieniu wolności.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo