Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zamurowali nas

  (gram)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Tym zaplombowaniem bramy załatwiono nas na amen - twierdzą mieszkańcy kamienicy przy ul. Noniewicza 81 w Suwałkach.
  - Teraz już bez żadnych przeszkód może się tu zbierać element różnej maści. Strach do domu wejść, strach dzieci wypuścić - skarżą się na Zarząd Budynków Mieszkalnych, administratora domu.
  Numer 81 to zabytek. Charakterystyczna czerwona cegła, dwa skrzydła połączone piętrowym pomostem, pod którym na przestrzał przechodziła brama. Od dwóch miesięcy już jej nie ma, bo zamurowano od strony ul. Noniewicza. Wiosną tego roku jeden z suwalczan dostał pozwolenie na wybudowanie tu lokalu usługowego. Kilkoro lokatorów zaprotestowało przeciwko tym planom.
  - Bo zdawaliśmy sobie sprawę, co to oznacza dla nas - podkreśla Iwona Sadowska. - Napisaliśmy do prezydenta Suwałk i do konserwatora zabytków. Nikt nie wziął pod uwagę naszych argumentów, że stworzy się tu istny raj dla lumpów. Niestety, nasze obawy się potwierdziły.
  Mieszkańcy wiedzą, że pozwolenie na budowę plomby wydano zgodnie z prawem.
  - Wcale tego nie kwestionujemy, ale nie zamierzamy siedzieć cicho i czekać, aż wydarzy się coś złego - tłumaczy Jarosław Jóźwiak. - W tej kamienicy już dochodziło do podpaleń, a w bramie do rozbojów. W dzień młodzież z pobliskiego ogólniaka gromadnie przychodzi tu na "dymka", a wieczorami zbiera się tu Bóg wie kto - mężczyzna zwraca uwagę na jeszcze jedną sprawę.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama