Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wstydu nie ma

  Bogdan Bazydło

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Prasa jednego dnia oskarża, że radni mogli brać łapówki, drugiego wyjaśnia, że to jacyś biznesmeni z Białegostoku są w to zamieszani - denerwowali się wczoraj łomżyńscy radni na spotkaniu zwołanym specjalnie po to, aby zająć stanowisko wobec publikacji prasowych w sprawie afery wokół hipermarketu.
  Na spotkaniu stawili się wszyscy zwolennicy budowy centrum handlowego w Łomży. Wczoraj w mediach pojawiła się lista z ich nazwiskami, przy tekstach o postawieniu zarzutu płatnej protekcji przedsiębiorcom z Białegostoku. Biznesmeni mieli jakoby wpływać na wynik głosowania w sprawie lokalizacji hipermarketu. Radni obrazili się, że to sugestia, jakoby zostali przekupieni.
  - Nie wziąłem i gdyby dawali, nie wezmę - emocjonował się radny Zbigniew Lipski. - Głosowałem "za", bo tak głosował mój klub.
  - Prasa stawia tych, co głosowali, pod murem - ubolewał Jerzy Brodziuk. - Stawia się takie sugestie, jakbyśmy byli winni. Stoją za tym lokalni biznesmeni, którzy donoszą do mediów, chowając się za różnymi ciałami.
  Spośród przeciwników lokalizacji hipermarketu w Łomży u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej na spotkaniu był obecny jedynie radny Tadeusz Wałkuski.
  - Głosowaliście wtedy imiennie i nie macie się przecież czego wstydzić - zauważył Tadeusz Wałkuski.
  - Nie wstydzimy się, jedynie uważamy, że te artykuły inspirowali ci, którzy byli przeciwni budowie sklepu wielkopo-wierzchniowego, czyli lokalni przedsiębiorcy - padła gremialna odpowiedź.
  Radni w zdecydowanej większości stwierdzili, że to dalszy ciąg kampanii, mającej na celu zablokowanie budowy hipermarketu w Łomży.
  - Zawsze pod koniec kadencji wychodzą takie rzeczy, kupcy próbują dostać się do rady, używając coraz prymitywniejszych metod - zauważyła radna Alicja Konopko.
  Radni w oświadczeniu wyrazili oburzenie "publikacjami na temat rzekomego podejmowania uchwał przez Radę Miejską "za łapówki". Liczą "na szybkie zakończenie śledztwa i opublikowanie jego wyników" i uważają, "że osoby inspirujące tego typu szkodliwe działania poniosą konsekwencje".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama