Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zwyciężyliśmy!!!

  Zwyciężyliśmy!!!

  Bogdan Bazydło

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Trwający 30 godzin strajk głodowy 15 pracowników pogotowia ratunkowego w Łomży i Suwałkach zakończył się zwycięstwem protestujących. Marszałek województwa podlaskiego przyjął postulaty załogi i przywrócił na stanowisko dyrektora pogotowia w Łomży Grzegorza Wasilewskiego. - Jesteśmy wdzięczni za zrozumienie problemów pogotowia wszystkim, którzy tak szybko do porozumienia doprowadzili - dziękował szef "Solidarności" w łomżyńskim pogotowiu Kazimierz Borkowski.
  Negocjacje między przedstawicielami protestującej załogi a władzami województwa nie zapowiadały się jednak optymistycznie.
  Białystok: godz. 16.00
  Marszałek starał się uspokoić załogę pogotowia.
  - W tej kadencji samorządu nie będzie już tematu łączenia stacji pogotowia w Łomży i Suwałkach z Białymstokiem - podkreślał marszałek Janusz Krzyżewski. - Mówię to jako marszałek i jako szef zarządu województwa.
  Negocjatorzy jednak wietrzyli podstęp.
  - W dalszym ciągu uważamy, że zmiana dyrektora w Łomży da w perspektywie możliwości połączenia stacji - oceniał propozycje Michał Śliżewski, przewodniczący "Solidarności" w suwalskim pogotowiu.
  Marszałek Krzyżewski zaapelował o odstąpienie od głodówki do piątku. Związkowcy uznali jednak, że w tym czasie protestujący zostaną "spacyfikowani". Kolejną propozycją ze strony władz województwa było przywrócenie do pracy dyrektora Grzegorza Wasilewskiego na trzy miesiące i rozpisanie konkursu na to stanowisko. Ta propozycja też wzbudziła obawy związkowców.
  Łomża: godz. 23.00
  W końcu marszałek Janusz Krzyżewski postanowił sam w Łomży sprawdzić, jak wielka jest skala problemu. Kiedy przybył, czekało na niego ponad 150 pracowników łomżyńskiego pogotowia, w tym 15 głodujących.
  Znów rozpoczęła się rozmowa protestujących z zarządem województwa. W końcu padły słowa, na które wszyscy czekali.
  - Zgadzamy się, żeby dyrektor Wasilewski został - powiedział marszałek Krzyżewski. - Chcemy tylko, żeby współpraca ze strony dyrektora była jednak lepsza niż dotychczas.
  Marszałek uznał też, że protest odbył się nie tyle w obronie dyrektora Wasilewskiego, ile w obronie wszystkich miejsc pracy.
  - Dyrektor nie będzie naszą marionetką, bo już nieraz mieliśmy konflikty, ale w końcu dochodziliśmy do porozumienia i to bardzo cenimy - zapewnił Kazimierz Borkowski.
  Pojednanie zaowocowało jeszcze obietnicą wspólnej kolacji wigilijnej.
  - Przyjadę do was na opłatek i to nie z pustymi rękoma - obiecał marszałek Krzyżewski.
  Nieoficjalnie mówi się, że miałby to być nowy ambulans.
  Na strajku skorzystała też "Solidarność". Nazajutrz z wnioskiem o przyjęcie w szeregi związku wystąpiło 10 pracowników.
  Protestujący podziękowali za zdecydowane poparcie władzom Łomży i starostwa powiatowego oraz parlamentarzystom z Łomży i Zambrowa oraz wszystkim kolegom z Suwałk.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama