Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Bo nie ma zakazu

  Bo nie ma zakazu

  Adam Mazurek

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - To niesamowite, że na chodniku przy ul. Ełckiej więcej jest samochodów niż przechodniów. Co z tego, że nie ma tu zakazu parkowania. Kierowcy parkują tu nagminnie, mimo iż 20 metrów obok są dwa nowe parkingi. Chodnik to przecież święte miejsce dla pieszych - mówi jeden z mieszkańców Grajewa. Policja i Straż Miejska zapowiadają kontrolę feralnych miejsc.
  Ulica Ełcka to jedno z najruchliwszych miejsc w Grajewie. Tu znajduje się, m.in. szereg pawilonów handlowych, tędy prowadzi główna droga do największej szkoły w mieście. Chodniki są zatłoczone: ludźmi i samochodami.
  - To naprawdę niebezpieczne miejsce i nie wiem dlaczego, ale kierowcy czują się na tym chodniku uprzywilejowani. Po lekcjach, wracając do domu ciężko jest tędy przejść - mówi Katarzyna, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Grajewie.
  Problem parkowania na chodniku przy ul. Ełckiej powatarza się codziennie. Najgorzej jest po południu. Na chodnik wjeźdżają dostawcy towaru, klienci sklepów oraz mieszkańcy pobliskich domów jednorodzinnych.
  - W południe chodnik zamienia się w istną szosę dla samochodów, tymczasem obok są dwa dobrze oznakowane bezpłatne parkingi. Tylko patrzeć, jak dojdzie do tragedii - komentuje jedna z mieszkanek pobliskich domów.
  Grajewska policja, inaczej niż mieszkańcy miasta, po raz pierwszy spotyka się z problemem.
  - Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń odnośnie parkowania na chodniku - mówi Bogdan Hirniak, naczelnik sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. - Przypominam, że na ul. Ełckiej nie ma zakazu parkowania, więc problemu teoretycznie być nie powinno. Parkujący kierowca musi zachować 1,5 metra chodnika dla pieszych. Dlatego uprzedzę patrole, aby kierowały kierowców na pobliskie parkingi.
  O zajmowaniu chodników przez parkujące samochody i o braku miejsc postojowych w Grajewie "Gazeta" pisała już wielokrotnie, ostatnio o ul. Wojska Polskiego. Jednak nie ma zakazu parkowania - nie ma problemu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama