Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Dyplomatyczne nie...

  Dyplomatyczne nie...

  Anna Perkowska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Stanisław Zaręba, były dyrektor szpitala w Łapach i ordynator Oddziału Chirurgii, nie pracuje już w tej placówce. Prawdopodobnie został zwolniony.
  - Nie zaprzeczam, ale nie potwierdzam takiej informacji. Mogę tylko powiedzieć, że pan Zaręba nie świadczy pracy na rzecz zakładu - poinformował Bogdan Kalicki, dyrektor szpitala w Łapach.
  Stanisław Zaręba przestał być dyrektorem szpitala w czerwcu 2003 roku. Chociaż pracownicy tej placówki domagali się wcześniej jego odwołania, zarząd powiatu (który nadzoruje działalność szpitala i w którym zasiada żona lekarza, Ewa Zaręba) nie zrealizował ich próśb od razu. Pracownicy zarzucali Zarębie m.in. doprowadzenie placówki do kilkumilionowych długów. W końcu jednak dyrektor został odwołany.
  Obecny dyrektor Bogdan Kalicki nie chce nic mówić na temat ewentualnych przyczyn zwolnienia dyrektora: - Myślę, że w piątek będę mógł powiedzieć coś na ten temat - twierdzi.
  Udało nam się dowiedzieć, że właśnie w piątek będzie rozmawiał w tej sprawie ze starostą powiatu białostockiego Wiesławem Puszem. Starosta zapytany, czy wie coś na temat zwolnienia ordynatora łapskiej chirurgii, mówi, że "coś słyszał".
  - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Ale wiem, że coś się dzieje - tłumaczy Pusz.
  Pismo w sprawie Stanisława Zaręby skierował do dyrektora szpitala także Roman Czepe, poseł PiS-u wywodzący się z Łap.
  - Dochodziły do mnie informacje na temat niedopuszczalnych zachowań ordynatora. Jako poseł poprosiłem więc dyrektora szpitala, żeby się tym zajął - mówi Roman Czepe.
  W czwartek nie udało nam się skontaktować ze Stanisławem Zarębą.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama