Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Znowu wyjdą na ulice

  Znowu wyjdą na ulice

  (hel)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  W poniedziałek mieszkańcy miasta zorganizują kolejną blokadę dróg.
  - Protestujemy przeciwko bezczynności w sprawie budowy obwodnicy - mówi miejski radny Bogdan Dyjuk.
  Augustowianie zablokują, na pół godziny, dwie strategiczne w mieście drogi. Jedna grupa będzie chodziła na rondzie przy stacji paliwowej, skąd jedzie się w kierunku Białegostoku oraz Warszawy. Druga - na drodze wjazdowej od strony Suwałk.
  - Jeżeli akcja nie przyniesie rezultatu, zrobimy kolejne blokady i to na dłużej - zapowiada Dyjuk.
  Batalia o budowę obwodowej drogi, która wyprowadziłaby ciężarówki z uzdrowiskowego miasta, trwa już od trzynastu lat.
  Powołano społeczny komitet ds. budowy obwodnicy, który zebrał kilkanaście tysięcy podpisów osób domagających się rychłej inwestycji. W ubiegłym roku augustowianie wyszli z transparentami na ulicę. Zapowiedzieli, że jeśli budowa nie ruszy, zablokują całe miasto. Przygotowania do inwestycji nabrały rozpędu.
  W ubiegłym miesiącu Tadeusz Topczewski, dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad pocieszał ludzi, że wszystko jest na dobrej drodze. Inwestor ma już wykupiony grunt, zarezerwowane środki w swoim budżecie. Teraz czeka tylko na decyzję ministra środowiska, który ma rozpatrzeć kolejny protest ekologów. Decyzja miała być w minionym miesiącu, ale nie została podjęta.
  Blokuje to całą inwestycję. Drogowcy muszą jeszcze w tym roku wyciąć drzewa w planowanym korycie drogi. Prace, z uwagi na gniazda ptaków, muszą być zakończone do końca grudnia. Bez decyzji ministra, nie mogą nawet ogłosić przetargu. A kwestia wyboru firmy, która dokona wycinki, to parę kolejnych tygodni.
  - Nie damy się dłużej zwodzić - denerwują się ludzie. - Teraz zablokujemy dwie ulice, a jeśli to nie pomoże, za tydzień - całe miasto.
  W poniedziałek akcja protestacyjna rozpocznie się o godz. 9.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama