Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Po uśmiech

  Bogdan Bazydło

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Idą kaczuszki dyg dyg dyg, kiwamy się na boki - zwraca się do gromadki dzieci przebrana za śnieżynkę dziewczyna. Maluchy śmieją się i razem z nią dygają. Widać, że bawią się znakomicie. W Zambrowie po raz czwarty odbyło się mikołajkowe spotkanie integracyjne.
  Blisko setkę dzieci bawiła nie tylko śnieżynka. Byli czarodzieje i wróżki, i mnóstwo innych bajkowych stworów. Nie zabrakło też "Kota w Butach". Przedstawienie pod tym tytułem zaprezentowali dzieciom aktorzy z zambrowskiego "Teatru Form Różnych".
  - Nie mieliśmy wątpliwości, żeby tu wystąpić - mówi aktor Zdzisław Trepka.
  Wątpliwości, że trzeba i należy dzieciom sprawiać radość nie mieli też uczniowie państwowego gimnazjum z Zambrowa i miejscowego Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości.
  Gry i zabawy trwały cały dzień. Dzieci wraz z rodzicami przyjechały na wspólną zabawę z Zambrowa, gminy Zambrów i Białegostoku. Wszystkie ze Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych "Promyk nadziei" i dzieci z Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących.
  - Jestem tu po raz pierwszy, ale jestem bardzo zadowolony. Widzę, że dzieciom się tu ogromnie podoba - oceniał imprezę pan Andrzej, który do Zambrowa przyjechał wraz z 13-letnią Pauliną, 10- letnim Karolem i 7-letnią Zuzanną. - Rok temu była tu żona i też chwaliła imprezę. A dzieci wręcz się jej nie mogły doczekać.
  Po zabawie na uczestników spotkania czekały paczki pełne słodyczy. Był też skromny poczęstunek dla nich i ich opiekunów. Wszystko dzięki pomocy sponsorów i zaangażowaniu społeczników.
  - Działamy już od 6 lat w Zambrowie i staramy się coraz bardziej - mówi Grażyna Bukowska ze Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Szansa", współorganizatora imprezy. - Pierwsze lata były skromne, ale teraz można powiedzieć, że się coraz bardziej rozkręcamy.
  Mikołajki odbyły się w niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury.
  - Ogromnie się cieszę, że mogliśmy po raz kolejny pomóc w organizacji tej imprezy - mówi Marta Konopka, kierownik MOK w Zambrowie . - Zapraszam na podobną imprezę, która odbędzie się w najbliższy wtorek w bibliotece miejskiej w Zambrowie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama