Niechciane dzieci

  Niechciane dzieci

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  W sejneńskim szpitalu wciąż przebywa dziewczynka, którą matka pozostawiła po porodzie.
  Natomiast w miniony piątek dowieziono tu dwóch innych chłopczyków, zabranych wprost z domu, w którym trwała libacja.
  - Chłopców, w wieku dwa i pół oraz półtora roku, przywieźli policjanci - mówi lekarz z sejneńskiego szpitala. -Dzieci nie miały śladów pobicia, nie były też brudne ani zaniedbane. Do nas trafiły, bo zajęci rozpijaniem kolejnych butelek z wódką rodzice zapomnieli, że je mają.
  Jak się dowiedzieliśmy, w tym roku już po raz trzeci bracia zostali przekazani pod opiekę lekarzom.
  - W Sejnach nie ma placówki, do której moglibyśmy zawieźć dzieci pozbawione opieki przez rozrywkowych rodziców - mówi asp.
  sztab. Andrzej Wiźlański, rzecznik prasowy KPPolicji w Sejnach. - Dlatego dzieciaki oddajemy pod opiekę lekarzom ze szpitala.Zdarza się to przeciętnie raz w miesiącu. W tym przypadku, poza brakiem opieki, rodzicom chłopców nie można niczego innego zarzucić.Dzieci były czyste, nie skarżyły się, że są głodne, na ich ciele nie było żadnych śladów przemocy.
  W libacji urządzonej przez rodziców chłopców uczestniczyła też matka pozostawionej w szpitalu dziewczynki.To mieszkanka gminy Sejny, która 19 listopada urodziła trzecie już dziecko. Starsze są w rodzinach zastępczych. Wiele wskazuje na to, że taki sam los czeka i tę dziewczynkę.
  Kilka dni po porodzie, w rozmowie z kurator sądową, matka stwierdziła, że wprawdzie nie zamierza zrzekać się praw rodzicielskich, ale po wypisaniu do domu nie będzie w stanie utrzymać córeczki. Po tej rozmowie i wyjściu kuratora matka opuściła szpital zostawiając dziewczynkę.
  - Dziś Sąd Rodzinny w Sejnach zadecyduje o dalszym losie dziecka - mówi Jacek Przygucki, rzecznik Sądu Okręgowego w Suwałkach. - Dziewczynka może trafić do domu małego dziecka. Adopcja będzie możliwa dopiero po zrzeczeniu się lub odebraniu matce praw rodzicielskich.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo