Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Dyskutowali o prawie

  Dyskutowali o prawie

  KAP

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Wymiana doświadczeń w prowadzeniu wyższych szkół zawodowych to największe korzyści naszych corocznych spotkań - podkreśla Jerzy Stefaniak, kanclerz PWSZ w Legnicy, przewodniczący Forum Kanclerzy Państwowych Wyższych Uczelni Zawodowych FOKAN. W tym roku spotkanie organizowała Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
  Forum Kanclerzy PWUZ odbyło się już po raz siódmy. Tym razem przedstawiciele uczelni dyskutowali o zagadnieniach związanych z prawem o szkolnictwie wyższym oraz o wdrażaniu systemu bolońskiego w Polsce.
  - Ten system to przystosowanie szkół wyższych w Polsce do standardów europejskich - tłumaczy Jerzy Stefaniak. - Najbardziej interesują nas koszty jego przeprowadzenia. Chcemy też wiedzieć, jak i gdzie możemy szukać środków na ich pokrycie.
  W forum uczestniczyła Ewa Sieczek, dyrektor Departamentu Szkolnictwa Wyższego przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.
  - Dzięki jej obecności zostaliśmy szczegółowo poinformowani o pracach nad rozporządzeniem aktów wykonawczych, dotyczących nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, która obowiązuje od pierwszego września - tłumaczy Stefaniak. - Teraz musimy dostosować do niej swoje prawa i regulaminy
  W Polsce studenci mogą kształcić się na jednej z 34 wyższych uczelni zawodowych. Najstarsza WSZ w Legnicy działa od siedmiu lat.
  - Nie konkurujemy ze sobą, tylko uczymy się od siebie nawzajem - podkreśla Stefaniak. - Wspólnie szukamy nowych możliwości rozwoju.
  Głównym problemem WSZ jest brak własnej kadry naukowej, a korzystanie z wykładowców innych uczelni jest kosztowne, dlatego uczestnicy forum pracują nad sporządzeniem wniosku do ministra MEN o szczególne traktowanie zawodowych uczelni przy podziale pieniędzy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama