Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zagubiony w poszukiwaniu map

  Zagubiony w poszukiwaniu map

  Ewa Sznejder

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - W żadnym kiosku nie mogę dostać planu miasta - mówił zdenerwowany Andrzej Mojsa, który wczoraj odwiedził redakcję "Współczesnej" w Łomży. - Byłem w centrum, na dworcu autobusowym, na osiedlu. W dziennikarzach moja ostatnia nadzieja. Pomóżcie!
  Andrzej Mojsa jest przedstawicielem handlowym firmy kosmetycznej. Przyjechał z Łodzi wczoraj i po raz pierwszy zobaczył Łomżę. Miał nadzieję, że pracowicie spędzi tu dzień na nawiązywaniu kontaktów handlowych. Ponieważ nie zna miasta, starał się kupić mapkę. Nic z tego! Po kilku godzinach błąkania się, trafił do naszej redakcji. Wspólnie poszliśmy do ratusza. Tam, w punkcie obsługi klienta, gość z Łodzi dostał plan Łomży.

  - Jeszcze nam parę zostało - powiedziała urzędniczka.
  Andrzej Mojsa cieszył się, choć nie mógł zrozumieć, dlaczego takiej mapki nie ma w sklepach. Przyznał, że nie przyszłoby mu do głowy szukać jej w ratuszu.
  - Sporo jeżdżę po kraju i zawsze bez problemu kupuję plany miast, które odwiedzam - opowiadał, zaskoczony łomżyńską odmiennością. - W kioskach i na stacjach paliw, wszędzie są mapy. Tylko tu nie. Co za dziwne miasto!
  Słabość: promocja
  Dlaczego mapki nie są powszechnie dostępne, skoro są wydrukowane?
  - Urząd nie może prowadzić komercyjnej działalności. Wydrukowaliśmy mapy i rozdajemy je za darmo - tłumaczy Marcin Sroczyński, wiceprezydent Łomży. - Jest wiele firm, które zajmują się tego rodzaju wydawnictwami. Nie mamy jednak wpływu na to, co właściciele księgarni i kiosków mają w swojej ofercie. Na dwóch stacjach, na których tankuję zawsze paliwo, plan miasta zawsze jest.
  W najważniejszych dla Łomży dokumentach, wyznaczjących kierunki działań samorządu, "Strategii rozwoju gospodarczego" i "Strategii zrównoważonego rozwoju" promocja miasta określana jest jako jego słaby punkt. Planuje się przygotowanie poświęconych Łomży folderów, planów, filmów, płyt CD. W projekcie budżetu na 2006 r. prezydent zapisał 312,8 tys. zł na promocję miasta i 47 tys. zł na upowszechnianie turystyki. Przez najbliższych pięć lat na ten cel samorząd planuje wydać ok. 790 tys. zł (według zapisów obu strategii). Jednocześnie wydanie mapki miasta oceniane jest jako jedno z najprostszych i najtańszych działań.
  - W tej chwili kończy się opracowywanie informatora turystycznego - wyjaśnia wiceprezydent Sroczyński. - Ale promocja miasta to nie mapki i foldery.
  Czekamy od pół roku
  Próbowaliśmy zapytać naczelnika wydziału promocji, czy jest szansa, aby odwiedzający Łomżę mogli bez problemu otrzymać pełną informację o mieście: atrakcjach turystycznych, historii, układzie komunikacyjnym. Naczelnik Wiesława Serwatko - już tradycyjnie - była dla "Gazety" nieuchwytna. Poprosiła o przesłanie pytań. Zrezygnowaliśmy. Byłyby to te same pytania, jakie przesłaliśmy pół roku temu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama