Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Gwałt od początku

  Gwałt od początku

  jez

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Na wokandę łomżyńskiego Sądu Rejonowego wróci sprawa Zbigniewa I., wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jedwabnego, oskarżonego o zgwałcenie byłej pracownicy ośrodka kultury. Sąd Okręgowy w Białymstoku, rozpatrujący apelację prokuratury oraz obrony, uchylił wyrok pierwszej instancji i proces odbędzie się od początku.
  Oskarżenie przeciwko radnemu wniosła latem ub.r. Iwona G. Kobieta, pracująca w jedwabieńskim ośrodku kultury, poinformowała prokuraturę, że Zbigniew I., wykorzystując swoją samorządową pozycję, zmusił ją do wspólnego wyjazdu i w zajeździe koło Łomży wielokrotnie zgwałcił, a przedtem pobił. Już w trakcie śledztwa zarzuty wobec radnego zostały uzupełnione o zastraszanie świadka (za to samo trafiła na ławę oskarżonych także jego żona). Pojawił się też wątek korupcyjny. Według Iwony G., Zbigniew I. miał jesienią 2003 r. wziąć 3 tys. zł za załatwienie zamiany umowy o pracę w ośrodku kultury z czasowej na bezterminową.
  Proces w łomżyńskim sądzie odbywał się przy drzwiach zamkniętych. Utajnione zostało także uzasadnienie wyroku. Sąd uznał Zbigniewa I., który konsekwentnie odrzucał oskarżenia, za winnego usiłowania gwałtu, pobicia i zastraszania poszkodowanej i skazał go na 2,5 roku więzienia oraz 4 lata zakazu sprawowania funkcji samorządowych. Uniewinnił go natomiast od zarzutu korupcji.
  Apelację do sądu kolejnej instancji - białostockiego, bo jedwabieński samorządowiec jest także ławnikiem Sądu Okręgowego w Łomży - wnieśli przedstawiciele prokuratury i obrona. Nie wiadomo jeszcze, czyje zastrzeżenia podzielił sąd w Białymstoku. Termin rozpoczęcia powtórnego procesu nie został wyznaczony.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama