Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Unia pomoże?

  Katarzyna Michałowska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Elżbieta Rymaszewska twierdzi, że bloki już dawno powinny być ocieplone

  Elżbieta Rymaszewska twierdzi, że bloki już dawno powinny być ocieplone ©A. Ludwiczak

  Po raz pierwszy będą remontowane bloki komunalne w Łapach. Niektóre z nich mają ok. 40 lat, sypie się z nich płatami tynk, a w nieocieplonych mieszkaniach z powodu wilgoci tworzy się grzyb. Miejscy urzędnicy postanowili w końcu zmienić żałosny stan bloków i na remonty starają się pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Czy to się uda? - będzie wiadomo w ciągu kilku dni.
  Elżbieta Rymaszewska twierdzi, że bloki już dawno powinny być ocieplone

  Elżbieta Rymaszewska twierdzi, że bloki już dawno powinny być ocieplone ©A. Ludwiczak

  - Mamy się spotkać z przedstawicielami organizacji "Euronatur", za pośrednictwem której chcemy wziąć udział w programie razem z trzema gminami z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Estonii - powiedział Stanisław Roszkowski, zastępca burmistrza Łap.
  Urzędnicy planują, w ramach pięcioletniego przedsięwzięcia, wykonać termomodernizację nie tylko dziesięciu bloków komunalnych, ale także SP nr 1 i 2 oraz samorządowych przedszkoli nr 1 i 2.
  Koszt remontu jednego bloku to ok. 400 tys. zł. Za ocieplenie wszystkich i uruchomienie w nich centralnego ogrzewania trzeba będzie zapłacić ok. 3 mln zł, ponieważ niektórzy właściciele mieszkań sami przeprowadzili remonty.
  - Najpierw zajmiemy się najstarszymi blokami przy ul. Sikorskiego, które mają ok. 40 lat - powiedział Roszkowski. - Na pozostałe przyjdzie czas w ciągu pięciu lat. Jak stały przez 30 lat, to wytrzymają jeszcze kilka.
  Mieszkańcy bloków komunalnych twierdzą, że już dawno temu powinny być one ocieplone.
  - Niektórzy wręcz twierdzą, że po tylu latach rozpadania się tych budynków nie ma ich co remontować, tylko przeznaczyć do rozbiórki - stwierdziła Elżbieta Rymaszewska z Łap. - W mieszkaniach jest zimno i wilgotno. W wielu stoją jeszcze piece, w których trzeba palić.
  Także pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łapach, które zarządza blokami mówili, że budynkom należy się remont.
  - Bloki trzeba ocieplić, zainstalować ogrzewanie sieciowe - powiedział Krzysztof Walicki, prezes PGKiM.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama