Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  A jednak zagra orkiestra serc

  A jednak zagra orkiestra serc

  Paweł Paluszkiewicz

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Obawy, że w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra w Łomży, okazały się płonne. WOŚP zagra i to ze zdwojoną siłą! Wszystko dlatego, że zamiast jednego powołane zostały dwa sztaby.
  Pierwszy będzie miał swoją siedzibę w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących i jego szefem będzie Kamila Łada, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych, a drugi w Związku Nauczycielstwa Polskiego, szefem tego sztabu została Teresa Polecka-Gryczan, kierownik placówki zamiejskiej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży.
  Sztaby będą jednak ze sobą współpracować. 8 stycznia 2006 r. na ulicach Łomży kwestować będzie łącznie 190 wolontariuszy, głównie uczniowie I, II, III klas LO, a także "Ekonomika".
  Oprócz tradycyjnej kwesty na XIV Finał WOŚP planowane są także inne atrakcje. 5 stycznia w Ekonomiku odbędzie się dyskoteka, z której całkowity dochód przekazany zostanie na rzecz Orkiestry. W dzień finału odbędzie się także koncert w Urzędzie Wojewódzkim.
  - Wszystko jest na razie w fazie planowania. Chcemy jednak zaprosić regionalne zespoły - twierdzi Teresa Plecka-Gryczan - Dodatkowo planujemy licytację oraz pokaz sztucznych ogni.
  Kazimierz Krupiński, twórca ludowy z Sierzput Zagajnych w gminie Śniadowo już zapowiedział, że na licytację przeznaczy swoją rzeźbę chłopca z fujarką, za którą otrzymał wyróżnienie na konkursie w Lesznie.
  Każdy, kto chce zgłosić swoją chęć kwestowania, może to zrobić, wrzucając zdjęcie wraz z kopią legitymacji lub dowodu osobistego do skrzynki ustawionej w redakcji "Kontaktów".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama