Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Rudy wydał wyrok

  Rudy wydał wyrok

  jez

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do sądu w Warszawie drugi akt oskarżenia związany z działalnością gangu zwanego "wołomińskim". 8 osób odpowie za zlecenie i dokonanie zabójstwa a także m. in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowanie nią, handel narkotykami, wymuszenia, czerpanie korzyści z prostytucji.
  Dla łomżyńskiej prokuratury "Wołomin" stał się przedmiotem zainteresowania, gdy w sierpniu ub. roku w pobliżu Szumowa odkryte zostały częściowo spalone zwłoki Adama Ch. Szybko okazało się, że zabity dwoma strzałami mężczyzna był ofiarą wenętrznych porachunków w przestępczym świecie.
  Ch. do grupy wołomińskiej trafił w połowie lat 90. gdy w areszcie w Białołęce zetknął się z Jackiem K., "Klepakiem", ówczesnym szefem grupy wołomińskiej.
  Szybko zdobył sobie pozycję jednego z głównych dystrybutorów narkotyków. Gdy w sierpniu 2002 roku "Klepak" został zastrzelony w Mikołajkach, rządy w mafijnej organizacji objęli wspólnie Robert R. "Rudy", Jacek K. "Citek" i Dariusz B. "Kunta" lub "Jogi". Adam Ch. utrzymał swoją pozycję.
  Z czasem zaczął działać na własną rękę. Nie rozliczał dochodów z przestępczej działalności, nawiązał współpracę z konkurencyjną grupą. Sygnały o tym docierały do Roberta R., który przebywał już w areszcie w Białymstoku w związku z porwaniem białostockiego biznesmena w 2000 r. Nawet za kratami kierował swoją grupą przy pomocy pozostających na wolności "Kunty" i "Citka". Przekazywał im instrukcje za pomocą grypsów przemycanych przez żonę. Dwukrotnie też udało się przestępcom zorganizować widzenia w areszcie, gdy "Rudego" odwiedzała żona i w tym samym czasie "Kunta" innego skazanego, swego rzekomego kuzyna. W marcu 2004 r.przez tydzień Robert R. dysponował nawet telefonem komórkowym przemyconym do celi przez przekupionego strażnika (ten wątek łomżyńska prokuratura jeszcze bada).
  Z więzienia Robert R. wydał polecenie zamordowania Adama Ch. Jego współpracownicy na wykonawcę "wyroku" wybrali Wiesława B., bliskiego znajomego ofiary. W nocy z 5 na 6 sierpnia ub. roku w warszawskim mieszkaniu, gdy Ch. spał po alkoholowej imprezie, B. strzelił mu w głowę. Zwłoki wywieźli drogą nr 8 w okolice Szumowa. Obleli je benzyną, obłożyli gałęziami i podpalili. 3 dni później Wiesław B. został zamordowany z zemsty przez żonę i brata Adama Ch. (akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu).
  Na ławie oskarżonych zabraknie głównego zabójcy. Będą natomiast zleceniodawcy mordu Robert R., Jacek K. i Dariusz B., bossowie "wołomińskiej mafii". A także inni uczestnicy zbrodni Rafał K., Edyta S.-R., Robert G., Paweł Z. i Henryk J. Wszystkich ich obciążają ponadto zarzuty związane z handlem narkotykami, wymuszeniami. Głównym oskarżonym grozi dożywocie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama