Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Radny na warsztacie

  Radny na warsztacie

  Aleksandra Szyc-Kaczyńska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Roland Długozima, członek zarządu powiatu kolneńskiego, który będzie prowadził Warsztaty Terapii Zajęciowej, placówkę podległą starostwu stracił mandat radnego. - Odwołaliśmy go także z zarządu, bo to co się stało podczas przetargu na prowadzenie warsztatów ociera się o korupcję - mówi Andrzej Duda, radny powiatu kolneńskiego.
  Jak pisaliśmy przetarg na prowadzenie WTZ-ów wygrało stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, którego szefem do niedawna był Długozima. Na ostatniej sesji radni przez sześć godzin dyskutowali na ten temat. Opozycja atakowała, a radny Roland Długozima nie chciał zejść z mównicy.
  Głównym przedmiotem ataku był brak kompetencji Długozimy w pracy na rzecz niepełnosprawnych. Radni zarzucali, mu też, że łamie ustawę samorządową, która zakazuje prowadzenia działalności gospodarczej członkom zarządu.
  - To ewidentne nadużycie władzy - podkreśla Duda. - Warsztaty są przecież mieniem powiatu, a w ustawie o wolontariacie jest zapis, że ich prowadzenie jest działalnością gospodarczą.
  - Żadnej działalności gospodarczej nie prowadzę, skorumpowany nie byłem i nie jestem - broni się Długozima. - To po prostu polityczna gra, a wybory samorządowe już niedługo.
  W efekcie na wniosek 6 radnych z klubu Porozumienie do porządku obrad wprowadzono dwa nowe punkty: jeden dotyczący podjęcia uchwały w sprawie wygaszenia mandatu radnego Długozimy, drugi o odwołaniu go ze stanowiska członka zarządu. Obie uzyskały poparcie ponad połowy radnych.
  - Żebym był winien to by nie było uchylenia mandatu tylko prokurator - twierdzi Długozima. - Chcieli mnie zdenerwować ale się nie udało. To uchwały podjęte z naruszeniem prawa.
  Podobnie uważa Stanisław Wiszowaty, starosta kolneński, który był zaskoczony takim obrotem spraw. Jego zdaniem decyzje podjęto zbyt pochopnie.
  - To precedens w skali kraju, że odwołaliśmy członka zarządu - mówi radny Grzegorz Szczech. - Niech to będzie ostrzeżenie dla wszystkich członków zarządu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama